4 października, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Stwórz bezpieczne środowisko pracy za pomocą odzieży odblaskowej

Pracowników łatwiej jest dostrzec i są lepiej widoczni, jeśli noszą odzież odblaskową, zwłaszcza gdy ich zwykłe ubranie mogłoby łatwo wtopić się w tło.

Na przykład pracownik stoczni wyróżnia się spośród wielu kolorowych kontenerów transportowych. Na budowach przydrożnych lub innych obszarach, w których występuje ruch pojazdów czy maszyn, noszenie odpowiedniej odzieży odblaskowej pomaga zmniejszyć ryzyko odniesienia obrażeń przez pracowników w wyniku potrącenia przez samochód czy sprzęt ciężki. Twoi pracownicy poczują się bezpieczniej i bardziej komfortowo, mając dostęp do odzieży odblaskowej i odpowiedniej odzieży roboczej. Zwiększone bezpieczeństwo może przełożyć się na wzrost produktywności i lepsze morale pracowników. Zmniejsza się w ten sposób prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwych wypadków w miejscu pracy. Aby zagwarantować, że wybierzesz odpowiednią odzież ochronną odblaskową dla swoich pracowników, powinieneś zapoznać się z normami bezpieczeństwa, do których odwołują się wytyczne i przepisy BHP dotyczące tworzenia bezpiecznego środowiska pracy do wykonywania prac, w których należy stosować odzież odblaskową.

Normy podzielone są na trzy określone klasy, ponumerowane od 1 do 3.

Każda klasa opisuje, jakie rodzaje odzieży ochronnej odblaskowej należy nosić w zależności od rodzaju pracy lub środowiska pracy. Na przykład klasa 1 jest odpowiednia dla pracowników parkingów, a klasa 2 dla pracowników zajmujących się gospodarką odpadami. Klasa 3 jest przeznaczona do najbardziej niebezpiecznych rodzajów prac wymagających najwyższej widoczności, takich jak pracownicy użyteczności publicznej i pracownicy drogowi. Na przykład, jeśli jesteś właścicielem firmy przewozowej, możesz zapewnić kierowcom ciężarówek koszulki o zwiększonej widoczności oraz spodenki robocze odblaskowe, aby byli łatwiej widoczni, gdy przebywają poza pojazdem. Możesz również zapewnić im kamizelki odblaskowe, które będą nosić, jeśli będą musieli wysiąść z ciężarówki w obszarze podwyższonego ryzyka, przykładowo na autostradzie.