Trudno obyć się bez grzejnika w łazience.
Jest to przestrzeń, w której cenimy sobie ciepło. Szczególnie wtedy, gdy świeżo po kąpieli wychodzimy z wanny lub spod prysznica. Albo wtedy, gdy zimową porą wygrzebujemy z ciepłej kołdry i chcemy, by było nam ciepło podczas porannej toalety.
To są powody, przez które obecność grzejnika łazienkowego jest niezbędna. Jednak decydując się na jego zakup, należy przemyśleć to, czy ma być on zasilany prądem, czy też wodą. Oba warianty grzewcze mają swoje plusy i minusy. W tym artykule doradzimy Wam, który typ grzejnika łazienkowego będzie lepszy.
Grzejniki łazienkowe wodne – cechy
Ten typ grzejnika nazywany jest też tradycyjnym. Wodne grzejniki do dziś są obecne w wielu domach. Żeliwne żeberkowe kaloryfery to znak rozpoznawczy dawnych czasów. Aktualnie wodne grzejniki łazienkowe dostępne są w formie drabinek, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, a także można na nie powiesić mokre ręczniki do wyschnięcia. Mało tego, mogą one pełnić też funkcję dekoracyjną. Dzisiejsze kaloryfery łazienkowe mogą mieć finezyjne kształty i kolory. Grzejniki wodne mogą mieć dużą moc grzania, lecz sterowanie nimi jest dość ograniczone. Mogą też być centralne, boczne lub dolne. W niektórych modelach można też podłączać do nich grzałkę.
Grzejniki łazienkowe elektryczne – cechy
Grzejnik łazienkowy elektryczny to nowoczesny system grzewczy, który pozwala na pełną kontrolę temperatury w łazience. Szczególnie wtedy, gdy grzejnik ma wbudowany termostat. Dzięki temu można zaprogramować grzanie na konkretny dzień lub tydzień. Tym samym regulowanie poziomu grzania planowanie go w czasie przekłada się na oszczędzanie. Ponadto grzejnik elektryczny bardzo szybko się nagrzewa, jego montaż nie jest zbyt drogi i co najważniejsze grzanie elektryczne jest bezpieczne. Trzeba tylko dbać o to, by w miejscu instalacji nie było zbyt dużej wilgoci. Warto też wiedzieć, że taka forma ogrzewania jest dobra dla alergików.
Grzejniki wodno-elektryczne
Można stwierdzić, że połączeniem obu wyżej przedstawionych systemów grzania łazienkowego jest grzejnik wodno-elektryczny. Są to elektrycznie grzejniki, które podłączane są do instalacji centralnego ogrzewania. Aby działał on też poza sezonem grzewczym, wystarczy podłączyć go do prądu. Wyposażony jest w specjalną grzałkę nurkową i oczywiście w termostat.
Więcej z tej tematyki
Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny dla siebie?
Artykuły biurowe Kraków: kompleksowa oferta dla Twojego biura
Półbuty damskie – klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody