24 maja, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Mezoterapia to zabieg odmładzający skórę dojrzałą

Jeśli masz 30 lub 40 lat, prawdopodobnie zauważyłaś, że drobne linie i zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne na twojej twarzy.

Możesz również być świadoma oznak uszkodzenia słonecznego i przebarwień oraz poczuć, że twoja skóra traci objętość i elastyczność. Chociaż te problemy mogą dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn, to w szczególności kobiety doświadczają zmian skórnych w tym okresie życia, głównie w wyniku wahań hormonalnych i spadku poziomu estrogenu. To z kolei wpływa na funkcję kluczowych komórek skóry i powoduje ubytek kolagenu, elastyny, keratynocytów i melanocytów. Kobiety po czterdziestce mogą również mieć wzrost owłosienia na twarzy z powodu tych samych zmian hormonalnych, lub też nieestetyczne pajączki. Pory skóry mogą wydawać się większe niż wcześniej i możesz mieć skłonność do wysuszenia, odwodnienia i łuszczenia się skóry, a także obfitości drobnych linii i zmarszczek. Na szczęście jest jeszcze wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wzmocnić, odświeżyć i odmłodzić swoją skórę. Skóra osób dojrzałych będzie potrzebować jeszcze większego wsparcia i pielęgnacji, niż w młodości. Nadal możesz zrobić wiele, aby poprawić wygląd skóry, koncentrując się na zabiegach, które usuwają martwe i uszkodzone komórki oraz wzmacniając kolagen i elastynę w organizmie. Mezoterapia to zabieg odmładzający skórę dojrzałą

Przykładem zabiegu kosmetycznego, który możemy wybrać, jest mezoterapia, która poprawia przepływ krwi, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz rozkłada komórki tłuszczowe dzięki formule mikroskopijnych ilości naturalnych ekstraktów, środków homeopatycznych, farmaceutyków, witamin i minerałów wstrzykiwanych do mezodermy, czyli do środkowej warstwy skóry.

Zabieg mezoterapia Kraków może być stosowany do odmładzania twarzy, szyi i pod oczami, a także w przypadku typowych problemów, takich jak wypadanie włosów. To odżywia i odmładza skórę, promując produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje metabolizm skóry. Efektem serii zabiegów mezoterapii jest bardziej jędrna, gładsza, nawilżona, promienna i młodzieńczo wyglądająca skóra. Mezoterapię można również stosować przy wypadaniu włosów czy widocznych rozstępach.