18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Ważne jest, aby zgłaszać wszelkie wypadki firmie ubezpieczeniowej

Kiedy przychodzi czas na wykupienie polisy ubezpieczeniowej, możesz się zastanawiać, od czego zacząć, ponieważ przy zakupie planu, który działa dla Ciebie i Twojego pojazdu, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Wskazówki zawarte w tym artykule mogą dostarczyć Ci informacji, które musisz wiedzieć, aby wybrać dobrą polisę samochodową.Rok i opcje Twojego pojazdu będą miały duży wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Posiadanie nowszego samochodu z wieloma funkcjami bezpieczeństwa może zaoszczędzić trochę, ale jeśli masz go sfinansowane, będziesz musiał również zapłacić więcej za pełne ubezpieczenie.Prostym sposobem na zaoszczędzenie trochę pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu jest sprawdzenie, czy firma ubezpieczeniowa daje zniżki na opłacenie całej składki od razu (większość daje za to niewielką zniżkę) lub pobieranie płatności drogą elektroniczną. Tak czy inaczej, zapłacisz mniej niż płacenie każdego miesiąca osobno.Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zaoszczędź trochę pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu, płacąc jednorazowo całoroczną składkę. Większość ubezpieczycieli oferuje opcję opłacania składek co miesiąc. Ale to dodaje opłatę za wygodę, która może się sumować w ciągu roku. Nadal możesz zaoszczędzić, dzieląc roczną składkę na dwie płatności.Jeśli masz innych kierowców objętych polisą ubezpieczeniową, usuń ich, aby uzyskać lepszą ofertę. Większość firm ubezpieczeniowych ma klauzulę „gościa”, co oznacza, że ​​od czasu do czasu możesz pozwolić komuś prowadzić Twój samochód i zostać objętym ubezpieczeniem, o ile ma Twoją zgodę. Jeśli twój współlokator jeździ twoim samochodem tylko dwa razy w miesiącu, nie ma powodu, żeby tam był!Nie pozwól, aby do naprawy Twojego samochodu używano gorszych części, a będzie on trwał dłużej. Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą wysłać Cię do warsztatu naprawczego, który niekoniecznie ma na uwadze dobro Twojego samochodu. Upewnij się, że używają części bezpośrednio od producenta, aby zapewnić idealne dopasowanie i że spełniają federalne normy bezpieczeństwa.Kiedy dorośniesz, będziesz chciał regularnie sprawdzać wzrok. Ważne jest, aby zgłaszać wszelkie wypadki firmie ubezpieczeniowej

Niektóre stany wprowadziły obowiązkowe badanie wzroku jako wymóg uzyskania starszej licencji.

Dzięki temu ty i inni wokół ciebie będą trochę bezpieczniejsi; nawet jeśli twój stan nie wymaga testu, bądź bezpieczny i zleć to sam.Połączenie ubezpieczenia może pomóc Ci zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu. Ubezpiecz swój samochód i dom w tym samym miejscu w pakiecie. Upewnij się, że płacisz mniej w pakiecie niż w przypadku dwóch oddzielnych polis. Jeśli nie, zachowaj podział zasad.Jeżeli ubezpieczyciel skontaktuje się z Tobą w sprawie podwyższenia składki, dowiedz się, czy jest to uzasadnione, czy nie. Praktyka znana jako data mining jest stosowana przez niektóre nieetyczne firmy: odnoszą się one do firmy konsultingowej, która będzie tworzyć fałszywe dane, które uzasadniają zwiększenie premii. Jeśli złapiesz na tym swoją firmę ubezpieczeniową, natychmiast przełącz się na inną.Część kosztów ubezpieczenia samochodu zależy od miejsca zamieszkania. W szczególności ludzie mieszkający na obszarach miejskich zazwyczaj płacą znacznie więcej za ubezpieczenie samochodu niż ludzie mieszkający na obszarach wiejskich. Jeśli mieszkasz i pracujesz w mieście, możesz rozważyć znalezienie miejsca na wsi, z którego można dojeżdżać do pracy.Jak widzieliście, polisy ubezpieczeniowe, choć różne, mają wiele wspólnych podstaw. Różnią się jedynie ceną i zasięgiem. Wszystko, czego potrzeba, aby zdecydować między nimi, to trochę badań i zdrowego rozsądku, aby znaleźć najlepszą i najtańszą polisę, która będzie działać z Tobą, Twoim budżetem i Twoim pojazdem.