1 marca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Do drewnianych schodów doskonale pasuje szklana balustrada

Balustrady szklane stają się coraz bardziej popularne w nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych, podczas projektowania i wyboru klatki schodowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Systemy balustrad szklanych zostały zaprojektowane z myślą o łatwej konserwacji i długiej żywotności, więc nie będziesz musiał się martwić o ich utrzymanie w przyszłości. Szklany taras i balustrady schodowe to naprawdę ponadczasowy element konstrukcyjny, który doda wartości i zainteresowania nieruchomości w każdym zastosowaniu.

Do drewnianych schodów doskonale pasuje szklana balustrada

Gdzie sprawdzą się schody drewniano szklane

Szklane balustrady są bezpieczne i nie pozostawiają miejsca na przeciskanie się zwierząt domowych ani małych dzieci. Są bezobsługowe i łatwe w utrzymaniu w czystości, szkło nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. Nie ma prętów ani innych podpór, które pozostawiają czysty i gładki wygląd na klatce schodowej. Balustrady szklane to piękne, nowoczesne i spójne uzupełnienie drewnianych schodów, jest to popularne połączenie dwóch materiałów budowlanych.

Elegancką opcją mocowania balustrady szklanej do podłogi jest zastosowanie zacisków ze stali nierdzewnej. Ten system instalacji jest łatwy i estetyczny, a dostępnych jest wiele rodzajów zacisków. Jednak zaciski muszą być przetestowane, aby wytrzymać wymagane obciążenie przyłożone do szklanej balustrady. Na szklanych balustradach w budynkach komercyjnych i użyteczności publicznej zwykle zaleca się system mocowania z szyną lub maskownicą, które zapewniają lepsze podparcie szkła.

Eleganckie i nowoczesne schody drewniano szklane to świetne rozwiązanie w różnego rodzaju nieruchomościach. Taka klatka schodowa wpasuje się we wnętrza urządzone w różnych stylach. Przejrzystość szkła sprawi, że pomieszczenia wyglądają na bardziej jasne, lekkie i przestronne. Takie schody można również w dowolny sposób podświetlić, światło pięknie będzie się odbijało od szklanych tafli balustrady. Szkło przepuszcza również naturalne światło, zmniejszając potrzebę sztucznego oświetlenia i zapewniając naturalne źródło światła dziennego we wnętrzach.