8 grudnia, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Poduszka i kołdra decyduje o komforcie snu

Niewiele osób przykłada odpowiednią wagę do zakupu kołdry czy poduszek, ale to właśnie od pościeli i poszewek zależy, jak będziemy spali i czy wypoczniemy odpowiednio w nocy.

Bez wątpienia wiele osób ma problemy ze snem podczas gorących i wilgotnych letnich nocy. Nasze nawyki związane ze snem często obejmują długie godziny niespokojnego przewracania się, oblewania potem i przegrzewania, które skutkują porzuceniem i zrzuceniem pościeli i kołder, a ostatecznie wstawaniem i otwieraniem okien w daremnej próbie wyczarowania nawet najmniejszego chłodzącego powiewu nocnego powietrza. Ale temu można zaradzić wybierając lekkie kołdry na cieplejsze miesiące oraz spanie przy otwartym oknie. Znacznie gorsza jest sytuacja, gdy w nocy jest nam zbyt chłodno i marzniemy. Gdy pogoda na dworze zmienia się wraz z nadejściem chłodniejszej pory roku i nadchodzą zimne noce, zaczynamy zwracać nasze myśli ku cieplejszej pościeli i kołdrom, w które można się wtulić i zawinąć. Kołdry puchowe są idealnym rozwiązaniem na zimne pory roku, ponieważ dzięki temu nie trzeba zabierać do sypialni wszystkich koców i narzut, aby się ogrzać.

Poduszka i kołdra decyduje o komforcie snu

Miękka kołdra puchowa zwykle wypełniona jest puchem gęsi lub kaczek rozłożonych między dwoma warstwami materiałów i zszytych razem zapewni ciepło w najzimniejsze noce.

Kołdry takie są najdroższe, ale można znaleźć alternatywy wypychane pierzem, wełną, jedwabiem lub syntetyczną alternatywą w postaci włókna silikonowego i zawierająca kieszenie powietrzne, stosowana jako przykrycie łóżka zamiast prześcieradła i koców. W taki osiągniemy pożądany poziom ciepła, komfort dla skóry i izolację przed zimnem. Na stronie https://cotti.pl/koldry-i-poduszki/poduszki-antyalergiczne kupisz kołdry i poduszki odpowiednie dla osób z alergią. Kołdry są powszechne w każdym domu, zmniejszają złożoność ścielenia łóżka, a dodatkowo zapewniają cenne zdrowie i higienę snu, a także pomagają przy alergii i gromadzeniu kurzu, jeśli są wykonane z odpowiednich włókien. Również częste zmiany poszewek na kołdrze zapobiegają powstawaniu reakcji alergicznych, ponieważ sama kołdra jest prana rzadko.