21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Właściwe informacje o witaminach i minerałach

Czy dobrze się dzisiaj czujesz? Czy jesteś ospały i zmęczony? Czy łatwo jest Ci wstać rano? Czy jesteś sprawny i zdrowy? Jeśli czujesz się przygnębiony, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być witaminy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możesz.Witaminy i minerały to świetny sposób na zapobieganie starzeniu się i zachowanie młodzieńczego wyglądu i odporności, które mieliśmy w młodości. Wraz z wiekiem zaczynasz potrzebować więcej składników odżywczych w postaci witamin i minerałów, aby zachować miękkość skóry, zwalczać przeziębienia i promować energię, którą konsumowalibyśmy znacznie szybciej, polegając wyłącznie na jedzeniu, które jemy.Śledź liczbę przyjmowanych witamin i minerałów. Jeśli jesteś osobą, która przyjmuje dużo suplementów, możesz spożywać za dużo niektórych witamin lub minerałów. Zwykle dzieje się tak w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak K, D, A i E. Jeśli niepokoi Cię ryzyko lub przyjmujesz recepty, powinieneś porozmawiać z lekarzem.Witamina E to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, która znajduje się w kiełkach pszenicy, jajach, drobiu i olejach roślinnych. Witamina E może być stosowana w leczeniu problemów sercowo-naczyniowych, w tym bólu w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia krwi i stwardnienia tętnic. Może również pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie potrzebnych składników odżywczych jest suplementacja witaminą E.Kwas foliowy zapobiega wadom wrodzonym, niektórym nowotworom, udarom i chorobom serca. Ta witamina B jest dodawana do mąki, płatków śniadaniowych i makaronów. Dodatkowo wiele warzyw liściastych, melonów, fasoli i mięs zawiera kwas foliowy. Kwas foliowy jest stosowany w leczeniu choroby Alzheimera, zwyrodnienia plamki żółtej, RLS, neuropatii, osteoporozy i innych oznak starzenia.Upewnij się, że wybierasz napoje mądrze. Staraj się unikać picia dużej ilości kawy, herbaty lub napojów gazowanych. Właściwe informacje o witaminach i minerałach

Wszystkie te napoje zawierają kofeinę, która może powstrzymywać organizm przed wchłanianiem niektórych witamin i minerałów, takich jak żelazo.

Mogą również powodować zwiększenie wydzielania witamin rozpuszczalnych w wodzie w moczu.Kupując witaminy, zawsze przed zakupem sprawdź datę ważności na opakowaniu. Witaminy mają trwałość i nie są wieczne. Czas przechowywania, ekspozycja na światło i temperatura mogą wpłynąć na jakość witamin i jeszcze bardziej skrócić termin ważności. Upewnij się więc, że kupujesz wysokiej jakości witaminy, które nie przeterminowały się.Ponieważ wiele paskudnych drobnoustrojów przenoszonych przez powietrze, które prowadzą do chorób, uodparnia się na nasze metody szczepień, jest idealny czas, aby zacząć dodawać witaminy do swojej diety. Witamina C, E i inne często robią więcej, aby zwalczyć przeziębienie lub grypę u niektórych osób niż cokolwiek, co lekarz wstrzykuje do naszego organizmu, więc dlaczego nie wygrać walki, zanim jeszcze się zacznie?Glukozamina leczy różne problemy z bólem stawów. Ten suplement składa się z muszelek i chrząstki rekina. Pacjenci zgłaszali, że suplementy glukozaminy pomagają złagodzić ból kolana, ból pleców, jaskrę i ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów i reumatoidalnym zapaleniem stawów; jednak nie ma wystarczających dowodów medycznych na poparcie tych twierdzeń.Stres jest czymś, co szkodzi jakości życia milionów ludzi na całym świecie i dla znacznej części tych osób istnieje proste rozwiązanie. Dodając do swojej diety witaminy i minerały, takie jak witamina C i cholina, wyeliminujesz część stresu, ponieważ C jest witaminą antystresową, a cholina robi fantastyczne rzeczy, które pomagają umysłowi i nerwom.Nie ma znaczenia, jak się dzisiaj czujesz, jutro może być lepszy dzień. Wszystko, co musisz zrobić, to zaplanować wszystko tak, aby wykorzystać witaminy i minerały na swoją korzyść. Im szybciej włożysz wysiłek, tym lepiej się poczujesz, więc zacznij już teraz.