18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Odżywianie i suplementacja podczas intensywnych treningów

Kiedy chcemy osiągnąć sukces podczas ćwiczeń na siłowni wówczas dobrym pomysłem będzie z pewnością odpowiednie żywienie, ważna jest dieta która powinna być dostosowana indywidualnie do naszych potrzeb.

Z pewnością osoby która dużo trenują powinny dostarczać do organizmu duże ilości białka, istotne są także węglowodany, które są paliwem dla naszego ciała. Oczywiście należy określić ile kalorii potrzebujemy w ciągu jednego dnia, w ten sposób będziemy mogli ustawić odpowiednią dietę. Często możemy także skorzystać z pomocy dietetyka który będzie mógł w sposób profesjonalny przygotować plan żywieniowy dla każdego trenującego.

Odżywianie i suplementacja podczas intensywnych treningów

Co zwierają skuteczne suplementy na mięśnie?

Oczywiście warto pamiętać iż nie wszystkie elementy które powinniśmy dostarczyć do naszego organizmu w czasie intensywnych treningów możemy dostarczyć poprzez jedzenie. Dlatego też możemy wykorzystać bardzo skuteczną suplementację która pozwala nam na dostarczenie przykładowo większej ilości białka, węglowodanów oraz różnego rodzaju składników mineralnych. Bardzo istotne w tym przypadku będzie białko serwatkowe, serwetka oraz kazeina są białkami które bardzo dobrze wpływają na budowę masy mięśniowej, jest to najbardziej popularny suplement diety, najczęściej kupimy go w formie proszku, możemy rozpuszczać w wodzie lub też w mleku. Przyjmuje się iż najlepiej spożywać białko tego rodzaju na 30 minut po treningu.

Jednym z najważniejszych suplementów w budowie mięśni jest z pewnością kreatyna, jest to bardzo znany suplement diety który pozwala bardzo skutecznie budować masę mięśniową. Dzięki temu możemy usprawniać takie procesy jak synteza białek mięśniowych, dodatkowo także kreatyna dostarcza energii, dzięki czemu nasze treningi będą bardziej skuteczne. Możemy dzięki temu wykonać więcej powtórzeń na sztandze. Oczywiście możemy ją przyjmować przed jak i po treningu, dzięki czemu uzyskamy najlepsze efekty.

Oczywiście na rynku dostępne są różnego rodzaju odżywki, mogą być to suplementy na mięśnie brzucha jak również suplementy działające na inne partie przykładowo bicepsy, mięśnie nóg. Pamiętajmy iż ćwiczenia powinny uwzględniać wszystkie partie mięśni tak aby nasza sylwetka wyglądała symetrycznie, dzięki czemu uzyskamy także odpowiednią rzeźbę.