18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Jak optymalnie zarządzać kosztami w projekcie informatycznym?

Firmy które potrzebują specjalistycznego oprogramowania nie zawsze muszą zatrudniać informatyków do stworzenia odpowiedniego programu.

Jeżeli jest to projekt jednorazowy jest to po prostu nieopłacalne, dodatkowym problemem będzie znalezienie odpowiednich specjalistów. Obecnie na rynku pracy brakuje specjalistów IT, zatem rekrutacja może być dość dużym problemem. W tym przypadku najlepszym pomysłem będzie wynajęcie całej grupy specjalistów z innej firmy. W ramach leasingu zespołowego można pozyskać jednego lub kilku pracowników do swojego projektu. Możesz także pozyskać cały zespół doświadczonych specjalistów, którzy w normalnych warunkach nie byli by dostępni na rynku pracy. Team leasing to model współpracy, który daje dostęp do umiejętności, wiedzy i doświadczenia zewnętrznego zespołu programistów o kwalifikacjach dopasowanych do wymaganego projektu. Pożyczając gotowy zespół, przede wszystkim nie tracimy czasu na proces rekrutacji i asymilacji nowych pracowników do kultury pracy firmy. Często oszczędność czasu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Zatrudniając zespół, można szybko przejść od pomysłu do planowania i dalszej pracy nad danym projektem, co przyspiesza realizację całego projektu.

Zespół może kompleksowo zrealizować projekt, biorąc udział w całym procesie wytwarzania oprogramowania od początku do końca. Ten model zatrudnienia zwykle omija proces aklimatyzacji w grupie nowych pracowników. Pozwala również uniknąć konieczności spędzania dużej ilości czasu na wielu rozmowach kwalifikacyjnych z kandydatami. Zatrudniony jest gotowy, zgrany zespół, który natychmiast przystąpi do zadania. Z pewnością team leasing będzie najbardziej atrakcyjną formą współpracy dla firm, które chcą zaoszczędzić na kosztach infrastruktury i zasobów ludzkich, a także tych, które doświadczają chwilowych skoków zapotrzebowania na moce przerobowe niezbędne do rozwoju. Zatem team leasing pozwala optymalnie wykorzystywać nasze środki przeznaczone na realizację danego projektu.