16 kwietnia, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Pokrowiec elastyczny na stół bankietowy – dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Stoły stanowią najważniejszą część wszelkich bankietów i eleganckich uroczystości.

Muszą nie tylko pełnić funkcje użytkowe, ale też dobrze się prezentować. Mogą świadczyć o guście i stylu gospodarza, a dzięki odpowiednio dobranym dodatkom cieszyć się unikatowym wyglądem. W ostatnich latach coraz większym uznaniem cieszą się elastyczne pokrowce na stoły bankietowe. Czym się wyróżniają i jakie są ich największe zalety? Poniżej znajduje się kilka informacji na ich temat.

Z czego wykonane są elastyczne pokrowce na stoły bankietowe?

Elastyczne pokrowce na stoły bankietowe wykonane są z tak zwanych tkanin bi-elastycznych, z których najczęściej kupowane są dzianiny poliestrowe oraz popelinowe. Wszystkie z nich cechują się rozciągliwością, dzięki czemu po dobraniu odpowiedniego kształtu i wymiaru idealnie przylegają nie tylko do blatu, ale również do nóg stołu. Wybór odpowiedniego materiału powinien być podyktowany indywidualnymi oczekiwaniami i wpływa na cenę. Niektóre z nich są odporne za zabrudzenia i łatwo przywrócić je po bankiecie do stanu początkowego, większość nie wymaga prasowania, a część jest odporna na podpalenie. Ten ostatni parametr jest szczególnie istotny w przypadku bankietów organizowanych w plenerze, podczas których przy stołach bawią się palacze lub podczas których organizowany jest również grill.

Pokrowiec elastyczny na stół bankietowy – dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Jakie są zalety elastycznych pokrowców na stoły bankietowe?

Na pierwszy rzut oka ceni się w tym wypadku przede wszystkim walory estetyczne. Pokrowce na stoły sprawiają, że cały wystrój sali lub plenerowej przestrzeni bankietowej wygląda schludnie i jednolicie. Trudno wyobrazić sobie elegancką uroczystość, podczas której zastawa stoi bezpośrednio na blacie. Stanowią więc one odpowiednik odświętnych obrusów, który jest o tyle praktyczniejszy, że całość trzyma się w jednym miejscu przez cały czas trwania imprezy i niezależnie od czynników zewnętrznych. To właśnie funkcjonalność elastycznych pokrowców jest ceniona przez użytkowników najbardziej. Stanowią one zabezpieczenie blatów przed uszkodzeniami, a przy okazji są w stanie maskować niedoskonałości mebli.

Jakie pokrowce elastyczne znajdują się w ofertach sklepów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W dzisiejszych czasach stoły bankietowe mogą przybierać najróżniejsze formy i wymiary. Producenci pokrowców muszą wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Możliwe jest więc kupienie pokrowców zarówno na stoły okrągłe i owalne, jak i na klasyczne stoły z prostokątnym blatem. W przypadku mniejszych stołów można od razu kupić gotowe modele, natomiast długie stoły często wymagają szycia pokrowca na miarę. Kolejnym czynnikiem wypływającym na ostateczny wybór jest kolor. I tutaj pole do popisu jest wielkie, ponieważ w ofertach znajdują się zarówno klasyczne odcienie bieli i beżu, jak i pokrowce o znacznie odważniejszych kolorach. Te ostatnie sprawdzą się w przypadku unikatowych aranżacji, zwłaszcza jeśli dobrze dobierze się do nich kolory serwetek czy innych ozdób znajdujących się na stole.