18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Ekologiczne ogrodnictwo może być łatwiejsze niż myślisz

Gotowy do założenia własnego ekologicznego ogrodu, ale nie masz pewności, jaki jest najlepszy sposób postępowania? Nie martw się, oto kilka wspaniałych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa! Ten zbiór wskazówek powinien dostarczyć praktycznych porad, które można wykorzystać w wielu sytuacjach.Upewnij się, że masz dżdżownice w swojej glebie.

Dżdżownice są niezbędne do dobrego ekologicznego ogrodnictwa, ponieważ napowietrzają glebę. Ponadto produkty uboczne trawienia dżdżownic są w rzeczywistości wspaniałym pokarmem roślinnym. Dżdżownice zachęcają bakterie glebowe, które dostarczają roślinom potrzebnych składników odżywczych, jednocześnie konkurując ze szkodliwymi szkodnikami owadzimi, zmniejszając zapotrzebowanie na chemiczne pestycydy i nawozy.Utrzymuj nasiona ciepłe i wilgotne. Większość nasion jest zdrowa w temperaturze około siedemdziesięciu stopni. Umieść garnki obok otworu grzewczego lub w razie potrzeby zainstaluj dodatkowy grzejnik. Możesz przykryć doniczki folią z tworzywa sztucznego, aby nasiona zachowały wilgotność i ciepło.Świetną wskazówką na początku ekologicznego ogrodnictwa jest dodanie limonki do mieszanki nasion i starterów. Ma to na celu zmniejszenie kwasowości torfu. Zbyt duża kwasowość może go uszkodzić. Powinieneś dążyć do dodania około 1/4 łyżeczki limonki do każdego galonu mieszanki nasion i starterów.Ropuchy mogą być najlepszym przyjacielem ogrodnika ze względu na wszystkie kłopotliwe robaki, które zjadają. Aby przyciągnąć ropuchy do odwiedzenia Twojego ogrodu i pozostania na chwilę, utrzymuj ściółkę w ogrodzie wilgotną i zaoferuj miejsca, w których mogą bezpiecznie ukryć się przed własnymi drapieżnikami. Ekologiczne ogrodnictwo może być łatwiejsze niż myślisz

Przydatną sztuczką, którą stosuje wielu ogrodników, jest umieszczanie starych, potłuczonych glinianych doniczek do góry nogami w ogrodzie, aby działały jako wygodne schronienie dla ciężko pracujących ropuch.Dbaj o zdrową glebę.

Jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie szkodników przed pożeraniem twojej ciężkiej pracy w twoim ekologicznym ogrodzie jest upewnienie się, że twoja gleba jest dobra. Jeśli Twoje podłoże do uprawy stanie się niezrównoważone, stanie się atrakcyjnym miejscem dla wszelkiego rodzaju niechcianych gości. Często sprawdzaj pH i wilgotność.Kiedy uprawiasz ogród organiczny, czasem rozwiązaniem problemu złej gleby jest podniesienie łóżka ogrodowego. Zbudowanie grządki w ogrodzie lub grzędy nad zwykłą glebą może pozwolić na umieszczenie własnej nawożonej gleby w grządce bez ryzyka jej rozcieńczenia lub zmieszania się z otaczającym obszarem.Przyciągaj pozytywne robaki do swojego ogrodu. Błędy, takie jak biedronki, faktycznie polują na naturalne drapieżniki dla twoich roślin; mszyce i gąsienice to tylko niektóre z paskudnych zwierząt, które mogą przejść przez ogród i zjadać liście roślin. Biedronki są naturalnymi drapieżnikami takich szkodników i pomagają w rozwoju zdrowego ogrodu poprzez spożywanie szkodników.Nie trać czasu i energii na noszenie węża, który trudno odłożyć. Zdobądź parę lub bębny na wąż, aby utrzymać wąż w porządku. Możesz kupić stacjonarny bęben na wąż, aby trzymać wąż na ścianie, ale możesz też znaleźć przenośne bębny, jeśli chcesz nosić wąż po ogrodzie.Kiedy po raz pierwszy uprawiasz ogród, postaraj się włożyć jak najwięcej wysiłku w pierwsze łóżko. Grunt, który nie był używany przez jakiś czas, wymaga remontu, aby zacząć zmieniać się w opłacalne miejsce dla roślin. Zwykle w tych regionach brakuje odpowiednich składników odżywczych lub konsystencji gleby. Jeśli planujesz zrobić ogród z grządki, upewnij się, że ma wszystkie warunki wstępne do sadzenia.Niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy doświadczonym ogrodnikiem, masz teraz kilka pomysłów, które możesz wdrożyć w swoim ogrodzie. Niewiele rzeczy w życiu jest bardziej satysfakcjonujących niż praca na roli; i jest to jeszcze bardziej satysfakcjonujące, gdy możesz to zrobić w sposób naturalny.