18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Jak założyć firmę w UK?

Własna działalność gospodarcza może być świetnym pomysłem na zarabianie całkiem sporych pieniędzy.

Nic więc dziwnego, że wiele osób posiadających umiejętności i wiedzę w konkretnych branżach oraz mających głowę do interesów, decyduje się na zakładanie własnej firmy. Spore ich grono dostrzega też całkiem interesujące i korzystne możliwości związane z prowadzeniem własnej firmy poza granicami naszego kraju, gdzie rynki przemysłowe, handlowe oraz usługowe potrafią być bardzo szerokie. Częstym kierunkiem, pomimo Brexitu, jest Wielka Brytania.

Jak założyć firmę w UK?

Co warto wiedzieć o zakładaniu własnej firmy w UK?

Okazuje się, że przedsiębiorcy planujący założenie własnej firmy na terenie Wielkiej Brytanii, mają do wyboru kilka możliwości. Jedną z nich jest samozatrudnienie, czyli odpowiednik polskiej jednoosobowej działalności gospodarczej. Kolejna opcja to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Możliwe jest też zakładanie spółki partnerskiej, jak również spółki akcyjnej. Wybór formy działalności zależy od ilości zatrudnianych osób, modelu biznesowego oraz od wielu innych czynników.

Podobnie jak w Polsce, założenie działalności w Wielkiej Brytanii nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wymagane jest jednak spełnienie pewnych warunków dotyczących zamieszkiwania na terenie UK. Sam proces rejestracji firmy jest dość szybki. O wiele więcej spraw trzeba załatwiać w czasie prowadzenia działalności gospodarczej. Chodzi tutaj między innymi o sporządzanie odpowiednich dokumentów finansowych, a także o rozliczanie podatków. Warto poszukać wsparcia w tym zakresie.

Okazuje się, że na terenie Wielkiej Brytanii działa wiele biur reklamujących się hasłem ksiegowy Londyn. Są to polskie firmy oferujące obsługę klientów w naszym języku. Specjalizują się one w udzielaniu wsparcia zarówno na etapie zakładania działalności gospodarczej, jak również jej prowadzenia. Dzięki takiej pomocy przedsiębiorcy mają zapewnioną fachową zewnętrzną obsługę księgową i mogą skupić się na innych istotnych obowiązkach oraz na pracy zarobkowej.