21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Kosmetyki naturalne dla skóry wrażliwej

Pomysł stworzenia kosmetyków naturalnych wyszedł od ekologów, w ramach ich wysiłków na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia gleby i wód gruntowych oraz środowiska.

Ludzie w krajach rozwiniętych przynajmniej raz dziennie biorą prysznic, a wszystkie substancje chemiczne zawarte w kosmetykach spływają do ścieków, a tym samym zanieczyszczają środowisko naturalne. Wraz z rozwojem i presją na obniżenie cen rozwinęły się również środki pianotwórcze, środki czyszczące i konserwanty. W oczach producenta czy konsumenta stawały się bardziej efektywne, a ich wartość dodana wzrosła. Jednak jednocześnie stały się bardziej agresywne, a przez to coraz bardziej nieprzyjazne dla środowiska. Przygotowało to grunt pod rozwój kosmetyków naturalnych, ponieważ pojawiła się potrzeba kosmetyków zawierających łagodne i bardziej przyjazne dla środowiska składniki. Oczywiście składniki przyjazne dla środowiska są w zasadzie również składnikami przyjaznymi dla człowieka.

Kosmetyki naturalne dla skóry wrażliwej

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między kosmetykami naturalnymi a organicznymi.

Jeśli spojrzymy na pod kątem dostępnych certyfikatów, kosmetyki naturalne i organiczne różnią się tym, że w kosmetykach organicznych wymagany udział zawartości surowców naturalnych jest wyższy, zawartość surowców organicznych jest określona, kryteria zawartości surowców syntetycznych są surowsze i bardziej restrykcyjne. Jednak konsument w rzeczywistości nie zauważy różnicy między naturalnymi a organicznymi kosmetykami. Może tylko w zapachu produktu i w zmniejszonym działaniu pieniącym produktów myjących. Produkty ekologiczne zwykle nie pachną tak aromatycznie, jak naturalne, ponieważ wykorzystują zapachy, które są wytwarzane głównie z naturalnych olejków eterycznych i izolatów CO2. Kosmetyki naturalne można znaleźć w tej drogerii https://www.natuo.pl. Używanie kosmetyków naturalnych lub organicznych to nie tylko kwestia mody czy trendów. To osobisty wkład każdego człowieka w zmniejszenie jego udziału w zanieczyszczaniu środowiska. Jest to jeden z kroków, które każdy powinien podjąć, aby nasza planeta była czysta, ekologiczna, bezpieczna i zdrowa dla następnych pokoleń.