18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Wskazówki, które pomogą Ci zostać niepalącym

Podczas gdy większość palaczy zdaje sobie sprawę, że palenie jest czynnością ryzykowną i niezdrową, wielu z nich nie jest w stanie skutecznie rzucić palenia.

Jednym z powodów jest to, że uzależnienie jest bardzo trudne do zerwania. Istnieją jednak skuteczne strategie, które odniosły sukces dla innych. W tym artykule przedstawiono kilka z tych strategii. Postępuj zgodnie z podanymi wskazówkami i miejmy nadzieję, że będziesz w stanie pomyślnie rzucić palenie.Jeśli zdecydowałeś się rzucić palenie, przygotuj się psychicznie na to, co Cię czeka. Staraj się skoncentrować na tym, że możesz przestać i że nie jest to niemożliwy sen. Ustaw oficjalną „datę zakończenia”, a nawet rozważ dodanie jej do swojego kalendarza. Przyjmując tak pozytywne podejście, Twoje szanse na rzucenie palenia wzrosną.Jeśli próbujesz rzucić palenie, rzucenie „zimnego indyka” to zły pomysł. Rzucenie bez wsparcia dla odstawienia nikotyny to ciężka walka. Ponieważ nikotyna uzależnia, bardzo łatwo jest powrócić do nałogu bez jakiejś formy wsparcia podczas rzucania palenia. Najlepiej zastosować lek na rzucenie palenia lub jakiś rodzaj terapii, gdy jesteś gotowy do rzucenia palenia.Stosowanie pewnego rodzaju zamienników nikotyny to dobry sposób na powolne złagodzenie uzależnienia od palenia, gdy próbujesz rzucić palenie. Zamienniki nikotyny występują w wielu postaciach, w tym pastylek do ssania, gumy i plastrów, które można nosić na ciele. Produkty te dostarczają organizmowi niewielką dawkę nikotyny, która łagodzi apetyt na używanie wyrobów tytoniowych.Poproś przyjaciół i bliskich, aby poparli Twoją decyzję o rzuceniu palenia. Poproś ich o zachętę, a nie krytykę. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Niech wiedzą, że na początku procesu prawdopodobnie nie będziesz w najlepszym nastroju i że twoje procesy myślowe mogą być wyłączone.

Rzucenie palenia jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, przez które może przechodzić palacz w swoim życiu, a zdobycie wsparcia bliskich jest niezbędne dla Twojego sukcesu.Aby pomóc Ci rzucić palenie, niektórzy twierdzą, że spożywanie niskokalorycznych przekąsek jest bardzo skuteczne. Spróbuj kupić mini marchewki, pokrojone brokuły, kalafior, suszone owoce, niskokaloryczne płatki zbożowe lub cukierki bez cukru. Spożywanie któregokolwiek z tych przedmiotów, gdy masz ochotę palić, może pomóc w kontrolowaniu głodu i zajęciu ust.Jeśli palenie jest twoją reakcją na stres, zastąp je pozytywną. Rozważ skorzystanie z masażu, gdy jesteś zestresowany lub uczestniczysz w ćwiczeniach. Nawet robienie czegoś tak prostego, jak kąpiel lub lekka przekąska, jest lepszą reakcją na stres niż palenie. Robienie tych rzeczy pomoże ci rzucić palenie, jednocześnie utrzymując poziom stresu w ryzach.Pomyśl o strategiach, które zapewniają częste wizualne przypomnienia, aby stale motywować umysł. Umieść motywacyjne karteczki samoprzylepne w oczywistych miejscach i rozważ założenie czegoś, co przypomina ci o chęci rzucenia palenia. Posiadanie wizualnych wskazówek przypominających ci o twoich celach pomoże ci walczyć z pokusą.Gdy dojdziesz do punktu, w którym powinieneś całkowicie zakończyć palenie, wyrzuć wszelkie dodatkowe produkty tytoniowe. Zmniejsza to pokusę wypicia „tylko jednego papierosa więcej”. Powinieneś także pozbyć się wszelkich akcesoriów związanych z papierosami, które mogą wywołać apetyt, w tym wszystkiego, od ulubionej zapalniczki, przez popielniczki, po stare niedopałki.Większość palących robi to ze świadomością, że aktywność, którą się angażują, jest niezdrowa i niebezpieczna. Wiele z nich ma również trudności z rzuceniem palenia ze względu na uzależniający charakter palenia. Istnieją jednak strategie, które pomogły innym rzucić palenie, które mogą również pomóc w rzuceniu palenia. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule i miejmy nadzieję, że palenie będzie już przeszłością.