4 października, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Przepływowy podgrzewacz wody – idealny sposób na oszczędzanie

Ciepła woda płynąca prosto z kranu lub słuchawki prysznicowej jest dla nas czymś zupełnie oczywistym. Większość z nas nie pamięta czasów, gdy wodę podgrzewano na piecu lub kuchenkach elektrycznych i gazowych. Rosnące ceny gazu, węgla oraz energii elektrycznej sprawiają, że ciepła woda w wielu domach może stać się luksusem. Pomocny może okazać się elektryczny, przepływowy podgrzewacz wody. Jak to możliwe?

 

Co to jest i jak działa przepływowy podgrzewacz wody 

Przepływowy podgrzewacz wody może być zasilany gazem lub energią elektryczną. Jest to doskonała alternatywa do pojemnościowego podgrzewacza wody wyposażonego w zbiornik tzw. bojler. Podgrzewacz przepływowy czerpie energię jedynie po odkręceniu pokrętła baterii. W ten sposób nie zużywamy niepotrzebnie energii na podgrzewanie wody. W przypadku bojlera ciepła woda jest stale podgrzewana oraz gromadzona na zapas. 

 

Co lepsze – przepływowy podgrzewacz wody czy bojler

Ogromną zaletą przepływowych podgrzewaczy wody jest niski koszt wynikający z podgrzewania wody na bieżące potrzeby. W obliczu rosnących cen gazu, energii elektrycznej oraz węgla jest to doskonałe, niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Elektryczny, przepływowy podgrzewacz wody współgra z fotowoltaiką. Możemy więc mieć dostęp do ciepłej wody bez generowania jakichkolwiek kosztów na jej podgrzewanie.

 

Kolejną zaletą przepływowego podgrzewacza jest niewielki rozmiar oraz estetyczny wygląd. Poszczególne modele możemy montować nad lub pod umywalką. Możliwy jest także montaż obok prysznica. Urządzenie może podgrzewać wodę w jednym lub dwóch punktach jednocześnie. Montując jeden podgrzewacz wody w łazience możemy mieć ciepłą wodę zarówno w umywalce, jak i pod prysznicem.

 

Używając podgrzewacza przepływowego nie musimy czekać, aż woda się podgrzeje. Ma to miejsce w podgrzewaczu pojemnościowym. – Po podłączeniu bojlera do prądu lub uruchomieniu centralnego ogrzewania często musimy czekać kilkadziesiąt minut, aby woda osiągnęła odpowiednią temperaturę. Korzystając z podgrzewacza przepływowego dostęp do ciepłej wody mamy na bieżąco – w kilka sekund.

 

Gdzie kupić i ile kosztuje elektryczny, przepływowy podgrzewacz wody

Elektryczny, przepływowy podgrzewacz wody kupimy w marketach budowlanych oraz w sklepach ze sprzętem gospodarstwa domowego. Dobrej jakości urządzenia mają w swoje ofercie sklepy internetowe. Na szczególną uwagę zasługują podgrzewacze marki Dafi. Tanie, elektryczne podgrzewacze wody możemy kupić już za około 100 zł. W zależności od modelu może to być koszt nawet kilkuset złotych. Dostępne na stronie https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi

 

Na co zwracać uwagę kupując przepływowy podgrzewacz wody

Na rynku dostępne są różne modele przepływowych podgrzewaczy wody. Jaki podgrzewacz wybrać? W pierwszej kolejności powinniśmy kierować się źródłem zasilania. Na chwilę obecną najbardziej ekonomicznym oraz bezpiecznym wyborem będzie elektryczny, przepływowy podgrzewacz wody. Podwyżki cen gazu oraz węgla nie będą miały wpływu na koszt ciepłej wody. Jeśli korzystamy z fotowoltaiki, nie straszne będą nam również ceny prądu czy też brak energii elektrycznej. Warto zwrócić uwagę na moc, rozmiar, sposób montażu oraz rodzaj tworzywa, z jakiego został wykonany podgrzewacz.