18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Im częściej nakładasz hennę tym bardziej intensywny uzyskasz kolor

Możesz bezpiecznie nakładać hennę na włosy tak często, jak chcesz, aby utrzymać kolor w pięknym stanie, czy to raz w tygodniu, czy raz na kilka miesięcy.

Częste aplikacje również wzmacniają kolor, zapewniając ciemniejszy lub jaśniejszy efekt, w zależności od ilości indygo lub henny w wybranej mieszance. Sproszkowana henna składa się wyłącznie z naturalnych składników, w tym najwyższej jakości henny i indygo oraz ziół i olejków eterycznych, które działają korzystnie na włosy i skórę głowy. Chociaż proces nakładania henny jest żmudny i czasochłonny, ale niezwykle satysfakcjonujący, ponieważ zapewnia dodatkową pielęgnację włosów i piękny, trwały kolor. Kruczoczarny odcień wymaga najpierw zrobienia naturalnej henny, zmieniając siwe lub białe włosy na czerwono, a następnie nakładając indygo, który reaguje na hennę i zmienia kolor na na ciemniejszy. Wszystkie osoby mają różne włosy, więc nie bój się eksperymentować z tym, jak długo zostawiasz hennę na swoich w celu osiągnięcia wybranego odcienia. Im częściej nakładasz hennę tym bardziej intensywny uzyskasz kolor

Im bardziej chłonne włosy, tym mniej czasu potrzeba.

To samo dotyczy każdego koloru włosów. Dwustopniowy etap farbowania zwykle wymaga pozostawienia czystej henny na godzinę i indygo na godzinę, jednak można również każdy odcień pozostawić na pół godziny i nadal uzyskuje się niesamowite rezultaty. Po nałożeniu henny na włosy staraj się utrzymywać ją w cieple, ponieważ w ten sposób barwnik szybciej zacznie działać. Podczas zmywania pasty z włosów warto użyć odżywki, która pomoże nawilżyć kosmyki i usunąć resztki henny. Kontynuuj kondycjonowanie i płukanie, aż woda będzie czysta, a we włosach nie pozostanie pasta. Poczekaj kilka dni, aż kolor się rozwinie, ponieważ Sattva Ayurveda naturalna czerwona henna potrzebuje około 48 godzin na odpowiednie wybarwienie się, więc nie przejmuj się początkowym kolorem swoich włosów. Kiedy włosy wyschną po raz pierwszy, będą wyglądały bardzo jasno i pomarańczowo. W ciągu następnych kilku dni kolor pogłębi się i stanie się mniej pomarańczowy, a bardziej czerwony lub w kolorze czerwonego wina, w zależności od koloru twoich naturalnych włosów.