24 maja, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Skóra atopowa i skłonna do podrażnień musi być nawilżana

Jeśli twoja skóra jest sucha, odwodniona, podrażniona i łuszczy się, być może cierpisz na atopowe zapalenie skóry.

Nie jest wymagane żadne badanie laboratoryjne w celu wykrycia atopowego zapalenia skóry, a lekarz dermatolog prawdopodobnie postawi diagnozę, badając skórę i przeglądając historię choroby. Może on również zastosować testy płatkowe lub inne testy, aby wykluczyć inne choroby skóry, jak alergie czy pokrzywki, lub zidentyfikować stany towarzyszące skórze atopowej. Atopowe zapalenie skóry może być stanem przewlekłym. Być może będziesz musiał spróbować różnych metod leczenia, aby złagodzić objawy. Ale nawet jeśli leczenie się powiedzie, objawy mogą powrócić, a nawet może wystąpić ich zaostrzenie. Ważne jest wczesne rozpoznanie tego stanu, aby można było rozpocząć skuteczne leczenie. Jeśli regularne nawilżanie i samodzielne sposoby nie pomogą, lekarz może zalecić jeden lub więcej zabiegów i produktów do pielęgnacji skóry atopowej. Skóra atopowa i skłonna do podrażnień musi być nawilżana

Bez względu na to, jak delikatny i subtelny może być zapach, składniki perfumowane, które dodaje się do kosmetyków do makijażu, kremów czy balsamów, mogą wywołać nawroty i pogorszenie stanu skóry z atopowym zapaleniem.

Wybierz kosmetyki, które są stworzone specjalnie dla atopowej skóry i są dla niej bezpieczne. Produkty naturalne lub organiczne są również zwykle wolne od sztucznych perfum i składników podrażniających skórę, ale dla pewności przeczytaj ich etykiety. Oprócz metod leczenia zaproponowanych przez lekarza dermatologa, istnieją sposoby i działania, które możesz podjąć samodzielnie, aby złagodzić objawy i zapobiec dalszym problemom ze skórą. Odpowiednie produkty ma w ofercie Novaclear Atopis – pielęgnacja skóry atopowej, suchej i wrażliwej jest niezwykle ważna. Skóra atopowa jest często swędząca i może być bardzo kuszące, aby podrapać dotknięte zmianami obszary skóry. Ale drapanie zwykle uszkadza skórę, co samo w sobie może powodować pogorszenie stanu. Skóra ostatecznie pogrubia się, tworząc skórzaste obszary w wyniku chronicznego drapania. Intensywne drapanie powoduje również krwawienie i zwiększa ryzyko zakażenia lub powstania blizn, dlatego stosuj odpowiednie kosmetyki dla skóry atopowej.