18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Potrzebujesz dobrego źródła pomysłów na temat złota, a następnie kontynuuj!

Błyszczy w świetle jak lniany blond włosy.

Jak rzeka roztopionej lawy, odbija chwałę słońca na twoim nadgarstku. Złoto to hipnotyzujący metal szlachetny, którego wielu nie ma dość. Jeśli chcesz zacząć handlować na rynku złota, poniższe wskazówki pomogą Ci odnieść sukces.Przed zakupem lub sprzedażą złota upewnij się, że naprawdę rozumiesz, jak działa wycena złota. W przypadku srebra, platyny i złota ceny różnią się bardzo w ciągu dnia, a aby uzyskać prawidłową cenę, należy sprawdzić ją na miejscu przed dokonaniem zakupu. Jeśli masz złoto, które nie waży do pełnej uncji, możesz otrzymać mniej niż wartość wytopu przy jego sprzedaży.Jeśli potrzebujesz pieniędzy, sprzedaj swoje złoto w lombardzie. W lombardzie nie dostaniesz najlepszych stawek, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że przyniesiesz do nich złoto. Jeśli szybkość ma znaczenie, to prawdopodobnie najlepszy wybór.Nigdy nie przeocz resztek złota. Jeśli zdarzy ci się mieć małe kawałki złota, trzymaj je razem, aby sprzedać w przyszłości. Mogą to być skrawki starej pary kolczyków lub innej biżuterii. Nawet kilka uncji może być poważnym zwrotem gotówki w Twojej kieszeni.Dowiedz się, jak działa ważenie złota przed pójściem do sklepu, aby sprzedać lub kupić złoto. Istnieje wiele nieznanych terminów, takich jak uncje trojańskie i ciężarki pensowe. To często może oszukać niedoświadczonych, którzy myślą, że dostają lepszą ofertę niż w rzeczywistości. Nie pozwól, żeby to był ty.Ważne jest, aby zainwestować w odpowiedni rodzaj złota, gdy robisz to na emeryturę. Ważne jest, aby złoto było zatwierdzone przez IRS. Chcesz mieć pewność, że kupujesz 24-karatowe monety lub sztabki złota. Potrzebujesz dobrego źródła pomysłów na temat złota, a następnie kontynuuj!

Uważaj sztabki bardziej niż monety, ponieważ mają większą wartość.Nie zakładaj, że złoto, które jest stare, brzydkie, zepsute i niezdatne do noszenia, nie kwalifikuje się do sprzedaży z zyskiem.

Wartość złota nie opiera się na atrakcyjności sztuki. Wszystko zależy od wagi złota, więc nie wahaj się przywieźć złota w dowolnym stanie.Upewnij się, że wiesz dokładnie, co masz. Tylko dlatego, że coś wygląda jak złoto, nie oznacza, że ​​jest na wagę złota. Inne metale są często mieszane ze złotem w celu zapewnienia wytrzymałości. Wpłynie to na cenę, często ją obniżając. Tak jest w przypadku pozłacanych przedmiotów. Jeśli nie masz pewności, co posiadasz, możesz chcieć to wycenić przed sprzedażą.Zobowiąż się do zdobywania wiedzy na złocie. Wiedz, że wchodzisz: tylko ty jesteś po swojej stronie. Kupujący, bez względu na reputację, chcą uzyskać jak najlepszą ofertę dla siebie. Jeśli nie znasz języka, istnieje duża szansa, że ​​przegrasz w jakichkolwiek negocjacjach.Jeśli sprzedajesz złotą biżuterię, upewnij się, że wiesz o karatach. Czyste złoto jest bardzo miękkie, dlatego miesza się je z innymi metalami, aby uzyskać kolor i trwałość. FTC lub Federalna Komisja Handlu wymaga, aby każda sprzedawana w USA biżuteria ze złota zawierała opis próby stopu w karatach. Pojedynczy karat odpowiada wadze 1/24 czystego złota. Na przykład 14-karatowa biżuteria to 14 części złota i 10 części różnych metali. Biżuteria nie może być sprzedawana jako „złota biżuteria”, jeśli ma mniej niż 10 karatów.Każdy uwielbia nosić złoto, ale niewielu ma na tyle odwagi, by handlować nim na wolnym rynku. Zdecydowałeś, że warto podjąć to przedsięwzięcie, a te wskazówki pomogą ci wykonać zadanie. Idź naprzód, kontynuuj naukę i wykorzystuj swoją wiedzę na temat rynku złota na swoją korzyść.