4 października, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Najlepsze porady i wskazówki dotyczące korzystania z WordPress

Chcesz zostać blogerem? Czy myśl o założeniu własnego bloga brzmi jak świetna zabawa? A może masz już bloga, ale nie jesteś zadowolony z oprogramowania, którego używasz.

Jeśli tak jest, musisz dowiedzieć się więcej o WordPressie.Pamiętaj, aby pasek boczny był jak najbardziej zwięzły i czysty. Nie chcesz, żeby była pełna 100 linków, reklam i przycisków. Zamiast tego umieść tylko to, co jest ważne na pasku bocznym, a jeśli potrzebujesz więcej linków, umieść je w podmenu, które pojawiają się, gdy użytkownik najedzie myszą na menu główne.Ustaw czas publikacji postów na blogu. Edytując artykuł do publikacji, możesz wybrać, kiedy zostanie opublikowany. Dobrym pomysłem jest ustawienie regularnych aktualizacji na określoną datę i godzinę. Aby naprawdę być na bieżąco z aktualizacją bloga, umieszczaj swoje posty z wyprzedzeniem i pozwól WordPressowi publikować je na swoim blogu.Utrzymuj swoje permalinki czyste i zrozumiałe. Oznacza to, że za każdym razem, gdy umieszczasz nowy post, powinieneś patrzeć na skrzynkę permalinka. Czy tytuł w adresie URL ma sens? Czy to pomaga z punktu widzenia SEO? Jeśli nie, kliknij go i zmieniaj, aż będzie idealny.Większość szablonów ma wbudowaną stronę docelową, więc skorzystaj z niej. Ta uproszczona strona pozwala skoncentrować się na dokładnie tym, na co chcesz, aby patrzyli, czy to na formularzu rejestracji, czy na linku „Kup teraz”. Gwarantuje to, że podejmą działania, które chcesz.Obrazy sprawiają, że Twój blog wygląda pięknie; jednak obrazy mogą również pomóc Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Jednym z najprostszych sposobów na to jest dodanie słów kluczowych do tagu tytułu i tagów alternatywnych. Oba te tagi powinny zawierać precyzyjne słowa kluczowe, aby odpowiednio uszeregować witrynę.Upewnij się, że Twoja witryna WordPress ładuje się tak szybko, jak to możliwe dla odwiedzających. Jest to niezbędne, ponieważ witryna, która ulega awarii lub trwa zbyt długo, zniechęci użytkowników do jej odwiedzania. Szybka strona wprawi w dobry nastrój Twoich użytkowników, którzy przychodzą na nią codziennie.Mieć łatwą do znalezienia bibliotekę. Najlepsze porady i wskazówki dotyczące korzystania z WordPress

Czas to pieniądz i nie musisz sprawdzać ton folderów, aby znaleźć jedną rzecz.

Łatwiej jest znaleźć rzeczy w motywie WordPress, gdy wszystko znajduje się w jednym zintegrowanym folderze. Ułatwia to przeszukiwanie Biblioteki multimediów, ponieważ obejmuje tylko wpisanie słowa kluczowego dla tego, czego szukasz.Wiele osób odpowiada na blogi wideo, więc rozważ tę opcję. Wideoblog staje się nie tylko coraz bardziej popularny, ale także znacznie łatwiejszy w użyciu. WordPress w obecnej wersji ułatwia korzystanie z wideoblogowania. Może to naprawdę zwiększyć ruch, przyciągając tych, którzy są mniej skłonni do czytania.Wybierz skoncentrowane słowo kluczowe dla każdego tworzonego posta lub strony. Czego ktoś szukałby, gdyby dokładnie takiej treści szukał? Upewnij się, że Twoje frazy kluczowe kierowane jako proste zapytania, takie jak „wskazówki żeglarskie”, są już opanowane przez tysiące konkurentów i ich stron internetowych.Aby mieć oko na komentarze, nie musisz odwiedzać każdego posta osobno. Zamiast tego użyj sekcji komentarzy na pulpicie nawigacyjnym, aby zobaczyć, co zostało ostatnio opublikowane. Powinieneś codziennie sprawdzać tę stronę, aby wiedzieć, co mówią ludzie i móc odpowiedzieć, jeśli ktoś poprosi o więcej informacji lub zada pytanie.WordPress to jedna z najlepszych platform blogowych. Łączy w sobie łatwość użytkowania z elastycznością i mocą. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym blogerem, który dopiero zaczyna, czy blogujesz od wielu lat, możesz skorzystać z poznania zaawansowanych funkcji WordPressa.