24 maja, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Naturalne suplementy diety pochodzenia roślinnego

Naturalne środki lecznicze i stosowanie ziołowych produktów zdrowotnych odnotowały ogromny wzrost popularności w ciągu ostatniej dekady, być może ze względu na fakt, że współczesna medycyna przywiązuje większą wagę do przepisywania chemicznych leków i antybiotyków, zamiast skupiać się na zapobieganiu chorobom i promowaniu zdrowej diety.

Mamy system opieki zdrowotnej, który opiera się na drogich lekach i operacjach, które leczą schorzenia po ich ujawnieniu, a nie zapewniają pacjentom zbilansowaną dietę, zdrowy styl życia i narzędzia terapeutyczne, aby zachować zdrowie. Naturalne składniki ziołowych suplementów diety są bogate w przeciwutleniacze lub zawierają wysoki poziom pożądanych składników odżywczych. Takie zioła są stosowane do leczenia wielu schorzeń od setek lat, dlatego ich skuteczność jest naukowo udowodniona. Zioła od zawsze były stosowane przez ludzi do uzupełniania diety i leczenia powszechnych dolegliwości. Rośliny te wytwarzają korzystne związki, które działają jako naturalny mechanizm obronny dla organizmu przed chorobami i infekcjami grzybiczymi. Najwcześniejsze wzmianki o stosowaniu roślin leczniczych pochodzą z cywilizacji sumeryjskiej. Naturalne suplementy diety pochodzenia roślinnego

Istnieją również zapisy wykorzystujące setki roślin leczniczych pochodzących ze starożytnych cywilizacji greckich i egipskich.

Tradycyjna medycyna chińska i indyjska ajurweda stanowią również podstawę dla najczęściej praktykowanych obecnie form medycyny naturalnej. Wykazano, że żurawina może zapobiegać infekcjom dróg moczowych u kobiet, podczas gdy kurkuma, żółty składnik powszechnie stosowany jako przyprawa, jest uznawana za silny przeciwutleniacz, środek przeciwzapalny, przeciwdrobnoustrojowy i środek przeciwnowotworowy. Na odporność organizmu możemy stosować roślinne suplementy diety z czarnym bzem, lipą, rumiankiem, miodem, eukaliptusem, czy porostem islandzkim, które dodatkowo nawilżą podrażnione śluzówki gardła i zmniejszą przekrwienie nosa. Takie produkty doskonale wspomagają funkcje ochronne organizmu przed zachorowaniami i przeziębieniami.