21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Obniż ryzyko astmy dzięki tym wspaniałym wskazówkom

W dzisiejszych czasach wiele osób coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo astma wpływa na ich życie, a także na ile mogą kontrolować astmę.

Nauka kontrolowania astmy polega na tym, że musisz nauczyć się nowych wskazówek i strategii, aby to zrobić. Wskazówki i strategie, takie jak te w tym artykule, pomogą Ci znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z astmą i, miejmy nadzieję, znaleźć sposób na jej kontrolowanie.Kiedy masz astmę, jesteś bardziej podatny na infekcje. Myj ręce tak często, jak to możliwe, zwłaszcza przed jedzeniem. Jeśli Twoje dziecko ma astmę, wcześnie naucz je tego nawyku. Myjąc ręce, możesz powstrzymać rozprzestrzenianie się niektórych szkodliwych bakterii, które mogą spowodować infekcję płuc.Kiedy wiesz, że masz astmę, ćwicz umiarkowanie. Nadmierna i długotrwała aktywność fizyczna może generować ataki astmy. Niektórzy ludzie mają ataki tylko podczas tych ćwiczeń. Pamiętaj, aby oddychać przez nos podczas ćwiczeń, ponieważ oddychanie zimnym powietrzem przez usta może wywołać twoje ataki.Uważaj na środki przeciwbólowe, których używasz. Osoby z astmą starają się nie stosować aspiryny i NAID lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak Advil, Motrin i Aleve, ponieważ istnieje możliwość pogorszenia objawów astmy. Zamiast tego spróbuj użyć acetaminofenu, bardziej znanego jako Tylenol, aby złagodzić ból.Zachowaj ostrożność podczas przyjmowania leków na astmę. Nawet niektóre leki dostępne bez recepty, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, mogą pogorszyć objawy astmy. Jeśli przyjmujesz lek dostępny bez recepty, bądź wyczulony na zmiany w objawach astmy lub oznaki ataku astmy. Konieczne może być unikanie niektórych leków, aby utrzymać astmę pod kontrolą.Pozostań w środku, gdy jest wilgotno lub w czasie wysokiego pylenia. Obniż ryzyko astmy dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Wiosna jest przyjemna, ale nie, jeśli nie możesz oddychać i to jest pora roku, która prawdopodobnie spowoduje największe pogorszenie stanu astmy.

Zaproś przyjaciół i znajdź zajęcia w domu, którymi możesz się cieszyć w tych czasach, abyś nie czuł się pozbawiony możliwości wyjścia na zewnątrz.Aby uniknąć lub opanować astmę, rozważ podjęcie jogi. Ale upewnij się, że ćwiczysz w studiu, które nie skupia się tylko na ćwiczeniach asan, ale także uczy tego, co nazywają pranajamą, czyli kontrolowanego oddychania. Kiedy przez chwilę będziesz w stanie kontrolować swój oddech, odkryjesz, że głębokie, czyste oddychanie staje się nawykiem dla organizmu i poważnie zapobiega atakom astmy.Pozostań w domu podczas dni o wysokiej liczebności pyłków. Pyłki i inne alergeny w powietrzu odpowiadają za wiele objawów astmy. Gdy liczba pyłków osiąga wyższy poziom, wzrasta liczba pacjentów w izbie przyjęć z ciężkimi atakami astmy. Unikaj ataku, pozostając w pomieszczeniu z klimatyzatorem lub innym systemem filtrowania powietrza.Nie bój się prosić o zakwaterowanie, którego potrzebujesz, aby poradzić sobie z astmą. Jeśli jesteś w samolocie lub autobusie, a osoba na siedzeniu obok ma perfumy, które powodują, że masz objawy, poproś o przesunięcie siedzeń. Ochrona zdrowia jest ważniejsza niż bycie uprzejmym.Jeśli zmagasz się z astmą, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Jeśli leki, które przyjmujesz, nie są tak skuteczne, jak kiedyś, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Twój lekarz będzie mógł zwiększyć twoją dawkę lub zalecić lepszy lek, który zaspokoi twoje zapotrzebowanie na astmę.Ten artykuł powinien pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo w kontrolowaniu astmy. Jeśli czujesz, że musisz ponownie przeczytać informacje zawarte w tym artykule, nie wahaj się. Twoim celem jest zachowanie i wykorzystanie tych informacji najlepiej, jak potrafisz. Jeśli to zrobisz, powinieneś poczuć rezultaty.