18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Uprość projektowanie stron internetowych dzięki tym niesamowitym pomysłom

Tworzenie strony internetowej od podstaw może wydawać się przytłaczające.

Jak zaprojektować stronę internetową, która zachwyci odwiedzających? Od czego zaczynasz? Jeśli chcesz stworzyć witrynę, która wygląda atrakcyjnie i promuje Twoje treści, przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.Nie używaj wyskakujących okienek OnExit w swojej witrynie. Ta taktyka jest stosowana głównie przez marketerów internetowych, którzy podejmują ostatnią próbę uzyskania sprzedaży. Wieści o tego rodzaju wyskakujących okienkach krążą po całym świecie i zabiją Twoją reputację jako marketera. Mozilla podjęła nawet kroki, aby ukryć tekst w tych wyskakujących okienkach, powołując się na zagrożenia bezpieczeństwa.Jeśli chcesz, aby Twoja witryna przyciągała więcej odwiedzających, upewnij się, że jest ona prosta w nawigacji. Powinieneś mieć linki, które są łatwe do znalezienia, a także dobrze wyświetlane. Menu znacznie ułatwią poruszanie się po witrynie. Upewnij się, że masz linki do każdej strony witryny. Umożliwi to odwiedzającym łatwe poruszanie się po witrynie.Twoi goście powinni widzieć Twoje treści niezależnie od przeglądarki, z której korzystają. Przetestuj swoje strony w różnych przeglądarkach, aby upewnić się, że są wyświetlane prawidłowo. Strona, która działa dobrze w Firefoksie, może wyświetlać się nieprawidłowo w Safari, Internet Explorerze lub Chrome. Przed uruchomieniem przetestuj wizualnie swoją witrynę w każdej przeglądarce.Unikaj tworzenia kontrolek interfejsu użytkownika (UI), które wprowadzają w błąd odwiedzających. Uprość projektowanie stron internetowych dzięki tym niesamowitym pomysłom

Te elementy sterujące obejmują elementy, widżety i inne elementy, które tworzą interaktywne środowisko, takie jak łącze, lista rozwijana lub przycisk.

Nie chcesz, aby odwiedzający myśleli, że kliknięcie podkreślonego słowa lub frazy, na przykład, doprowadzi do nowej strony, jeśli nie jest ona w rzeczywistości połączona z czymś innym. Kiedy użytkownicy oczekują, że coś działa w określony sposób, a tak nie jest, są bardziej skłonni założyć, że coś jest nie tak z Twoją witryną i opuścić witrynę.Nie używaj migającego, przewijanego tekstu ani innych animacji. Unikaj również dźwięków lub muzyki odtwarzanej automatycznie. Wszystkie te rzeczy rozpraszają użytkowników i nie zapewniają niczego wartościowego. Ponadto prędkości połączeń różnią się w zależności od odwiedzającego witrynę i nie wszyscy mają tę samą prędkość. Ci użytkownicy z wolniejszymi połączeniami będą ponownie zgłaszać wolno ładujące się elementy Twojej witryny.Zapewnij menu nawigacyjne na każdej stronie swojej witryny. Chociaż to menu nie musi zawierać linków do każdej strony Twojej witryny, ponieważ może to być wyczerpująca lista, jeśli masz bardzo dużą witrynę, powinno zawierać linki do stron głównych. Gwarantuje to, że odwiedzający nie muszą wracać do strony głównej i zaczynać od nowa, gdy nie jest to konieczne.Konieczne jest, aby wszystkie Twoje strony internetowe miały tytuły. Zapominanie o dołączeniu tytułów podczas projektowania witryny może mieć katastrofalne konsekwencje. Największym powodem jest to, że Twoja witryna wygląda nieprofesjonalnie, gdy nie ma tytułu, zarówno na samej stronie, jak i na stronie wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki kładą również duży nacisk na tytuły podczas określania zawartości Twojej witryny. Pamiętaj, aby używać słów kluczowych i opisywać tytuły.Obserwuj ilość efektownych multimediów znajdujących się w Twojej witrynie. Nie przesadzaj z mnóstwem „dodatków”. Grafiki Flash i multimedia mogą wydawać się kuszące, ale mogą utrudnić odwiedzającym znalezienie żądanych informacji w witrynie, zwłaszcza jeśli przeglądają witrynę na urządzeniu niezgodnym z Flash.Wskazówki zawarte w tym artykule, który tutaj przeczytałeś, pomogą Ci rozpocząć tworzenie szkiców układu. Dziedzina projektowania stron internetowych stale się rozwija. Kontynuuj edukację w tym temacie, aby Twoja witryna była na bieżąco, jeśli nie na samym początku!