18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Co trzeba wiedzieć ubiegając się o kredyt hipoteczny?

Osoby które zdecydują się na kredyt hipoteczny w celu zakupu nieruchomości powinny zapoznać się z warunkami na jakich banki udzielają kredytów, jakie warunki należy spełnić aby otrzymać finansowanie.

Oczywiście jednym z podstawowych wymogów będzie posiadanie wkładu własnego które obecnie wynosi około 20% całej inwestycji, natomiast resztę pieniędzy wykłada bank. Powinniśmy posiadać dochód, który będzie pozwalał na spłatę kredytu.

Co trzeba wiedzieć ubiegając się o kredyt hipoteczny?

Jak uzyskać niższą ratę kredytu hipotecznego

Warto pamiętać, iż im wyższy będzie wkład własny tym marża banku może być niższa, dlatego osoby które przykładowo posiadają wkład własny na poziomie 30 czy 40% mogą liczyć na niższe koszty całego kredytu. Osoby które nie posiadają umowy o pracę również mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny, mogą uzyskiwać dochody z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Może być to także emerytura czy też renta w wysokości pozwalającej na zaciągnięcie tego rodzaju kredytu. W przypadku kredytu hipotecznego konieczne będzie ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń losowych przykładowo ognia czy też zalania. Pamiętajmy iż nieruchomość będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu. Dodatkowo konieczne może być ubezpieczenie na życie kredytobiorcy, może być także wymagane ubezpieczenie od utraty pracy czy też niezdolności do pracy. Należy pamiętać aby nasza zdolność kredytowa była możliwie jak najlepsza, dlatego niekiedy opłaca się szybciej spłacić inne zobowiązania aby uzyskać bardziej korzystny kredyt hipoteczny.

Należy pamiętać, iż mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym możemy sprzedać, wówczas spłata zostaje przekazana osobie, która zakupi od nas nieruchomość. Jeżeli chcemy pozyskać kredyt hipoteczny jednak mamy wątpliwości, wówczas bardzo dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z doradcą finansowym. Będzie mógł doradzić nam w jaki sposób szybko uzyskać kredyt, wybrać ofertę banku który zaoferuje nam najniższą ratę do spłaty.

Zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów z pomocą doradcy finansowego będzie dużo łatwiejsze, dzięki temu możemy szybciej złożyć wniosek o kredyt hipoteczny Kraków to miasto gdzie znajdziemy doradcę z odpowiednim doświadczeniem. Będzie mógł doradzić nam na wielu etapach pozyskiwania kredytu hipotecznego, co ważne może także uczestniczyć w negocjacjach z bankiem aby postarać się obniżyć ratę kredytową.