18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Dlaczego warto wybrać meble dębowe?

Meble dębowe od lat uważane są za bardzo solidne i trwałe. Czy jednak są to jedyne zalety tego rodzaju mebli? Oto 5 największych zalet mebli dębowych.

Meble dębowe od lat uważane są za bardzo solidne i trwałe. Czy jednak są to jedyne zalety tego rodzaju mebli? Oto 5 największych zalet mebli dębowych.

Konserwacja

Dąb jest jednym z najłatwiejszych w utrzymaniu materiałów meblowych. Łatwość utrzymania to też jeden z powodów, dla których tak wiele mebli dębowych przekazywanych jest z pokolenia na pokolenie.

Przetarcie powierzchni mebla wilgotną szmatką i sporadyczne nałożenie odrobiny wosku lub oleju pozwala sprawić, że wygląda on praktycznie jak nowy.

Wytrzymałość

Wysokiej jakości meble dębowe, które dostępne są w ofercie artegaleriamebli.pl, powstają na bazie cięcia najlepszej jakości kawałków drewna dębowego.

Chociaż precyzyjna selekcja sprawia, że dąb jest jednym z droższych materiałów meblowych, gwarantuje również, że słoje dębu pozostają w najtwardszym i najbardziej solidnym stanie. Dlatgo też dąb to idealny materiał na stoły, krzeseła czy szuflady, które wytrzymują duże obciążenia w codziennym życiu i sprawi.

Lite drewno dębowe sprawia, że przedmioty nie skrzypią i nie ulegają wypaczeniu po kilku miesiącach użytkowania.

Wszechstronność

Neutralne odcienie dębu mogą być bardzo różne, od najjaśniejszego karmelu po ciemniejszy toffi. Jego jasne wykończenie sprawia, że można go użyć w szerokiej gamie stylów aranżacji wnętrz.

Dębowe meble świetnie prezentują się we wnętrzach w odcieniach beżu i ziemi, tworząc atmosferę współczesnej wiejskiej chaty, a jednocześnie zapewniają kontrastowe, ale uzupełniające wykończenie odważnych, minimalistycznych projektów wnętrz.

Jakość

Dąb jest jednym z najwyższej jakości materiałów, jakie można zastosować przy tworzeniu mebli. Chociaż wiąże się z nieco wyższą ceną, trwałość przedmiotów znacznie przewyższa cenę katalogową.

Miękkie drewno jest tańsze w zakupie, ale zazwyczaj zapewnia około 3 do 5 lat funkcjonalnego użytkowania. Ten sam mebel wykonany z drewna dębowego z powodzeniem może służyć przez 20, a nawet 40 lat. Zatem wysoka jakość mebli, niesie za sobą również oszczędności.

Styl

Nie bez powodu dąb jest jednym z najstarszych materiałów meblowych na świecie. Główny powód to oczywiście piękny wygląd oraz możliwość dopasowania do różnych styli. Od masywnych mebli wiejskich po wyrafinowane, rzeźbione wzory.

Dębowe meble nadają wnętrzom elegancji, pozwalają wykroczyć poza stale zmieniające się trendy wnętrzarskie. To wspaniały sposób na wykończenie każdego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu.

Meble dębowe zawsze były popularnym wyborem, od efektownych zestawów do jadalni, zgrabnych stolików kawowych po efektowne kredensy do przedpokoju. Meble dębowe nidy jeszcze nie wyszły z mody.

Warto pamiętać, iż dąb jest drewnem bardzo gęstym i twardym, jest odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia. Dlatego też meble dębowe to zawsze solidna inwestycja, która przetrwa lata.