21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Druk wielkoformatowy – kiedy możesz go potrzebować?

Druk wielkoformatowy jest usługą, z której korzystają wszystkie firmy inwestujące w reklamę outdoorową. Choć w okresie pandemii nie miała ona dobrej passy, to rynek ten szybko się odbudowuje. Reklama zewnętrzna wciąż ma ogromny potencjał i wspiera sprzedaż tysięcy firm w kraju – od tych najmniejszych, aż po korporacje. W naszym artykule znajdziesz przykłady sytuacji biznesowych, w których niezbędne jest skorzystanie z usługi druku wielkoformatowego.

Inwestycja w wielkopowierzchniowe nośniki reklamy

Jeśli planujesz uruchomić kampanię outdoorową z wykorzystaniem reklamy wielkopowierzchniowej, to sprawa jest zupełnie oczywista – będzie Ci potrzebny druk wielkoformatowy. Jest to usługa, w ramach której profesjonalne drukarnie przygotowują takie nośniki, jak:

  • bannery,
  • billboardy,
  • plakaty,
  • roll-upy,
  • flagi,
  • ekrany,
  • standy,
  • reklamy latające i wiele innych.

Reklama wielkoformatowa ma tę zaletę, że jest doskonale widoczna, a przy tym na tyle efektowna, że bez problemu przyciąga uwagę potencjalnych klientów promowanej marki. Inwestycja w nią może się okazać idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy, szczególnie w sytuacji, gdy celujesz w pozyskanie klienta lokalnego i chcesz wypromować markę biznesową na danym obszarze.

Udział firmy w targach branżowych

Szykujesz się do wzięcia udziału w targach? To jasne, że zależy Ci na doskonałej widoczności firmowego stoiska, dzięki czemu będzie łatwiej przyciągnąć zwiedzających, ale też zrobić dobre wrażenie na potencjalnych kontrahentach. W tym celu potrzebujesz jednego: efektownej zabudowy. Nawet jeśli organizator targów zapewnia gotowe boksy dla poszczególnych firm, to i tak masz szerokie pole do popisu w zakresie uatrakcyjnienia wyglądu stoiska firmowego.

Druk wielkoformatowy jest niezbędny do wykonania zarówno kompleksowej zabudowy, jak i jej poszczególnych elementów, roll-upów, bannerów, plakatów etc. Wszystko to sprawi, że stoisko będzie widoczne z daleka i na pewno wyróżni się na tle setek innych.

Remont i wyposażenie biura/siedziby firmy

Jeśli planujesz remont obecnego biura lub właśnie wynająłeś nowy lokal, który wymaga kompleksowej adaptacji, to także możesz potrzebować usługi druku wielkoformatowego. W jej ramach drukarnia przygotuje dla Ciebie kluczowe nośniki elementów identyfikacji wizualnej marki, jak chociażby szyld, folia na szybę witryny, elementy przestrzenne stanowiące ozdobę lobby czy zdjęcia wielkoformatowe prezentujące zespół firmy i tym samym zwiększające jej prestiż.

Umieszczenie reklamy na pojazdach firmowych

Druk wielkoformatowy jest wykorzystywany również do produkcji nośników reklamy umieszczanych na pojazdach, przede wszystkim samochodach firmowych. Jest to doskonały sposób na to, aby w krótkim czasie zwiększyć rozpoznawalność marki przedsiębiorstwa. Ponadto oznakowane samochody stanowią ważne elementy budowania prestiżu firmy.

Sprzedaż bezpośrednia produktów firmy

Jeśli Twój model biznesowy zakłada bezpośrednią sprzedaż produktów w punktach detalicznych, na przykład sklepach wielkopowierzchniowych, to na pewno dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w standy i inne materiały POS. Ich produkcja jest możliwa również dzięki drukowi wielkoformatowemu.

Standy reklamowe POS znacząco zwiększają widoczność produktów marki, wyróżniając je na tle podobnych umieszczonych np. na półkach sklepowych. Konsument, który nie ma konkretnych preferencji, co do marki produktu, chętnie sięgnie po ten, który zrobił na nim dobre wrażenie atrakcyjną ekspozycją.

Ponadto materiały POS można umieścić w punktach należących do firmy, np. w salonie usługowym czy sklepie firmowym oraz promować przy ich użyciu wysokomarżowe produkty.

Zamówienie pneumatycznych nośników reklamy

Przykładami takich nośników są chociażby balony czy bramy pneumatyczne. To bardzo ciekawe i skuteczne narzędzia reklamy, które szczególnie dobrze sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez plenerowych – dzięki nim elementy identyfikacji wizualnej marki są widoczne i czytelne dla bardzo dużej grupy odbiorców. Pozwala to zwiększyć rozpoznawalność marki. Produkcja tych nośników odbywa się z wykorzystaniem druku wielkoformatowego.

Komu zlecić druk wielkoformatowy?

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nie każda drukarnia jest w stanie zrealizować zamówienia na wielkoformatowe nośniki reklamy. Wymaga to posiadania odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Dlatego zanim zdecydujesz się nawiązać współpracę z konkretną drukarnią, to najpierw sprawdź, jaki jest zakres jej oferty.

Pod tym względem zdecydowanie wyróżnia się Grupa Luxpol – jedna z najdłużej działających drukarni wielkoformatowych na polskim rynku, która oferuje kompleksową produkcję popularnych nośników wielkopowierzchniowych, w tym balonów i bram pneumatycznych, systemów wystawienniczych czy materiałów POS. Z pełną ofertą drukarni wielkoformatowej Grupy Luxpol możesz się zapoznać na stronie internetowej https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/.