1 kwietnia, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Kamień dekoracyjny na ścianach jest idealny do nowoczesnego salonu

W wielu domach salon jest wizytówką, ponieważ zwykle jest to miejsce do przyjmowania gości, rodziny oraz przyjaciół.

Dlatego wiele osób przywiązuje dużą wagę do urządzania salonu, stąd potrzeba wystroju zgodnego z najnowszymi trendami. Jednocześnie salon powinien być także przestrzenią relaksu, miejscem do spożywania posiłków w spokoju u boku rodziny i bliskich przyjaciół.

Kamień dekoracyjny na ścianach jest idealny do nowoczesnego salonu

Jak modnie ozdobić ściany w naszym salonie?

Jeśli masz przestronny salon z dużymi oknami, w których światło zalewa przestrzeń, pokryj przeciwległą ścianę naturalnym kamieniem, może być on w formie płytek. W ten sposób uzyskasz prawdziwie oszałamiający i oryginalny efekt. Najbardziej odpowiednim materiałem na podłogę jest również kamień naturalny, a mianowicie marmur lub trawertyn. Kamień dekoracyjny na ścianach to również niesamowita opcja do salonu w mieszkaniu, który zazwyczaj nie jest tak obszerny.
Kamień dekoracyjny w jasnym kolorze użyty jako okładzina ścienna w salonie daje wrażenie większej przestrzeni. Jednocześnie pomieszczenie będzie wyglądać jeszcze jaśniej, zapewniając szczególnie intensywny efekt wizualny. Szeroka gama okładzin z kamienia naturalnego daje możliwość idealnego dopasowania go do stylu naszego salonu.

Można również w domu odsłonić jedną ścianę ceglaną w salonie, lub zastosować okładziny z cegły naturalnej lub sztucznej. Jeśli chcesz tekstury odsłoniętej ściany z cegły, ale jasności i świeżości białej ściany, lub dowolnego innego koloru, malowanie cegły jest zawsze dobrym rozwiązaniem. Dodaj kilka warstw farby na bazie akrylu, a uzyskasz solidną, chronioną przed wilgocią i trwałą odsłoniętą ścianę z cegły. Farba może ujednolicić tonację pomieszczenia i pozwolić cegle działać po prostu jako tekstura, a nie kolor. Tradycjonaliści z pewnością zdecydują się na ściany pokryte farba lub tapetą w neutralnym kolorze, albo z delikatnym wzorem.

Inspiracji oraz sposobów na wykończenie ścian w mieszkaniu czy domu możesz znaleźć na stronie https://zona-design.pl/blog/post/27_modna-sciana-w-salonie-jak-ja-ozdobic?page_type=post. Nie zapomnij również o odpowiednim wyposażeniu swojego wnętrza stylowymi meblami i akcesoriami dopasowanymi do kolorystyki ścian.