8 grudnia, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Kredyt lub chwilówka? Wybieramy najlepszą opcję

W pewnych sytuacjach mamy trudności finansowe. Wymagamy pieniędzy lecz nie mamy skąd ich wziąć.

Nasze oszczędności są nazbyt niskie, ażeby zrealizować nasze wyobrażenia. A fantazje są różnorodne. Czasem marzymy o kupnie używanego samochodu, jaki kosztuje kilka tysięcy złotych, w pewnych momentach chcemy nabyć mieszkanie w centrum miasta- na jakie musimy posiadać przynajmniej paręset tysięcy złotych. Zastanawiamy się więc, skąd wziąć takie finanse. Zastanawiamy się czy ma to być kredyt czy szybka pożyczka. Jeśli decydujemy się na użyczenie niedużej sumy w owym czasie decydujemy się na pożyczkę. Nie musimy nikomu objaśniać się na co przeznaczymy pieniądze pożyczone w banku. Zapożyczenia są bo bezcelowe, nie powinniśmy definiować celu na jaki zaciągamy wierzytelność. Zupełnie inaczej jest w wypadku kredytu. Konsument musi ogłosić pracownikom banku na co pozostanie taki kredyt dedykowany. Kredyt to pieniądze pożyczane na jakiś cel. Konsument nie może przeznaczyć ich na nic innego. Jest z tego rozliczany. Powinniśmy o tym nie zapominać, jest to niezwykle ważne.

Sporo osób bierze zadłużenia. Są to finanse, jakie niejednemu z nas pozwalają wygrzebać się z kłopotów – opłacić zaległe rachunki, zezwalają pojechać na wymarzone wakacje. Nieraz nie mielibyśmy możliwości zaoszczędzić stosownie wysokiej sumy. Zajęłoby nam to kilka lat. Banki wychodzą klientom naprzeciwko. Jeżeli mamy zdolność kredytową możemy zaciągnąć kredyt. W pewnych sytuacjach jest to określona kwota, nie wyższa aniżeli ileś złotych.


Instytucje finansowe kalkulują, jaką kwotę będziemy w stanie spłacać każdego miesiąca.

Musimy własne zobowiązania spłacać regularnie. A kredyt jest naturalnie takim długiem. Jeżeli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu musimy zwrócić szczególną uwagę, aby był to pierwszorzędny kredyt z punktu widzenia klienta. Ważne jest, żeby oprocentowanie było małe. Znacząca jest również opłata przygotowawcza – powinniśmy liczyć na to, że nie będzie ona zbyt wysoka. Zaciągając kredyt musimy wiedzieć o tym, że będziemy musieli oddać więcej pieniędzy, będzie to wartość kredytu. Tak jest zawsze, w dowolnym banku. Musimy przeanalizować oferty wszystkich banków zanim podejmiemy decyzję, w jakim zaciągniemy zadłużenie.