24 maja, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Profesjonalne środki do mycia ekspresu

Ekspres do kawy może przyrządzić nam wiele rodzajów naszego ulubionego napoju, możemy także wybrać ekspresy obsługujące mleko, posiadające spieniacz.

W zaawansowanych modelach możemy wybrać wiele programów, które mogą przygotować espresso, macchiato, latte i wiele innych rodzajów kawy, którą chętnie pijemy do śniadania. Jednak ekspresy mogą się zanieczyścić, będzie to kamień występujący w twardej wodzie, tłuszcz z kawy, różnego rodzaju osady, które będą negatywnie wpływały na smak napoju.

Profesjonalne środki do mycia ekspresu

Jak usuwać kamień i tłuszcz z ekspresu do kawy?

Kamień może się osadzać na różnych kanałach, rurkach, w pojemnikach. W przypadku ekspresu możemy wykorzystać dedykowane odkamieniacze, tabletki odtłuszczające, różnego rodzaju preparaty, które łatwo poradzą sobie z zanieczyszczeniami. Można wykorzystać także domowe sposoby, takie jak ocet czy kwasek cytrynowy, jednak należy pamiętać, iż mogą one pozostawić po sobie nieprzyjemny zapach. Dlatego warto wybrać profesjonalne środki do czyszczenia oraz płukania ekspresu do kawy. W zależności od użytkowania możemy czyścić ekspres co miesiąc, co kilka miesięcy, lub określić pewną liczbę za parzeń, po których będziemy odkamieniali nasz ekspres.

Jeżeli chcemy oczyścić wodę w naszym ekspresie, możemy wybrać wkłady filtracyjne do ekspresów, które będą oczyszczały wodę z kamienia. W ten sposób możemy także oczyścić wodę z innych zanieczyszczeń. Należy pamiętać, aby regularnie czyścić filtr lub też wymieniać go w przypadku filtrów jednorazowych. Objawami zanieczyszczenia filtru może być spowolnienie przepływu, dłuższy czas oczekiwania na przygotowanie kawy, będzie łączyło się to z dużą ilością kamienia na grzałce. Kamień stanie się izolatorem, co sprawi że woda będzie dłużej się nagrzewała, zwiększy się zużycie prądu. Należy pamiętać także o olejach kawowych, które mogą przylegać do ścianek rurek, różnych elementów naszego ekspresu, będzie olej zasychał. Dlatego jeżeli nie używaliśmy naszego ekspresu przez dłuższy czas, warto wykorzystać odtłuszczacz lub odkamieniacz wraz z odtłuszczaczem, aby odpowiednio przygotować ekspres do użytkowania.

Do czyszczenia ekspresu możemy wybrać odkamieniacz w płynie, tabletki odtłuszczające russell-hobbs, lub też wielu innych producentów. Mogą być to środki o szerokim działaniu, które będą usuwały olej, tłuszcze, kamień, dzięki czemu będziemy mogli bardzo dokładnie wyczyścić nasz ekspres do kawy.