21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo od marki Di-Soric

Di-Soric to wiodąca marka w produkcji czujników obecności, przesunięcia, wizyjnych czy też oświetlenia. Istotną częścią oferty są też produkty odpowiadające za bezpieczeństwo. Wyróżnić należy tutaj kurtyny bezpieczeństwa, a także bezpieczne przekaźniki oraz sterowniki. Więcej o tym producencie oraz rozwiązaniach zwiększających poziom bezpieczeństwa piszemy poniżej.

O marce Di-Soric słów kilka

Marka Di-Soric to rodzinna firma obecna na rynku od ponad 30 lat. Przez ten czas mocno wyspecjalizowała się ona w ulepszaniu i rozwijaniu różnorakich rozwiązań dedykowanych automatyce przemysłowej. Dziś w jej szeregach pracuje ponad 200 pracowników z całego świata, tworząc nowoczesne rozwiązania. Główna siedziba marki znajduje się w Urbach w rejonie Stuttgartu, natomiast dział produkcyjny ulokowano w Ludenscheid. To właśnie tam tworzone są legendarne wręcz czujniki z tym logotypem. Oczywiście Di-Soric w Polsce również jest obecna od lat poprzez sieć dystrybutorów. Miano jednego z liderów tego segmentu firma zyskała także dzięki wdrażaniu własnych pionierskich rozwiązań, takich jak między innymi czujniki widełkowe oraz kątowe. Ważną częścią asortymentu ofertowego jest grupa produktów należąca do grupy oświetlenia maszynowego oraz wizyjnego. Ponadto warto podkreślić, że Di-Soric stale podnosi jakość swojego specjalistycznego działu systemów wizyjnych, które tworzone są pod indywidualne wymagania danych klientów.

Kurtyny bezpieczeństwa di-soric

Kurtyny bezpieczeństwa są urządzeniami działającymi na podczerwień i składającymi się z dwóch niezbędnych elementów. Są nimi nadajnik oraz odbiornik, które dodatkowo muszą być jeszcze ze sobą połączone oraz w odpowiedni sposób sparowane. Nadajniki posiadają w sobie zestaw diod nadawczych, natomiast odbiorniki wyposażone są w diody odbiorcze. Urządzenia te generują pomiędzy sobą strefy wiązek optycznych. Kiedy w jej polu zostanie wykryty jakikolwiek obiekt o nieprzezroczystej strukturze (taki jak chociażby ludzka kończyna), to wówczas wiązka zostaje przerwana. W chwili wykrycia przez kurtynę bezpieczeństwa niewskazanego obiektu następuje natychmiastowa blokada i przerwanie pracy maszyny. Gdy chodzi z kolei o konkretne modele kurtyn bezpieczeństwa od Di-Soric, to warto tu wspomnieć o tym oznaczonym, jako SLI4-459-S2. Jest to czujnik cechujący się poziomem bezpieczeństwa typu 4, co oznacza, że gwarantuje on najwyższą ochronę w kwestii zabezpieczenia palców, dłoni i ciała oraz kontroli dostępu. Dodatkowo wyróżnia się również kompaktowym rozmiarem, umożliwiającym skuteczny montaż nawet na ograniczonej przestrzeni. Jakościowe kurtyny bezpieczeństwa znajdziesz w ofercie https://www.newtech.com.pl/   

Przekaźniki oraz sterowniki bezpieczeństwa Di-Soric

Sterowniki bezpieczeństwa to główne elementy systemu sterowania oraz kontroli bezpieczeństwa aplikacji. Ich głównym zadaniem jest wykonywanie analizy aktualnego stanu poszczególnych urządzeń wejściowych, którymi mogą być kurtyny bezpieczeństwa, wyłączniki awaryjne i inne. Przekaźniki i sterowniki bezpieczeństwa Di-Soric umożliwiają łatwą integrację poszczególnych czujników bezpieczeństwa z rozwiązaniami ochronnymi.