1 marca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Środki na rozwój firmy

Ograniczenia dla firm wprowadzone w związku z pandemią powodują, iż niektóre przedsiębiorstwa poszukują dodatkowego finansowania w postaci pożyczek i kredytów.

W tym przypadku firmy z branży gastronomicznej czy też hotelarskiej mogą potrzebować dodatkowej gotówki na prowadzenie bieżącej działalności, opłaty, wypłaty dla pracowników. Dlatego też zwracają się do różnych firm, także pozabankowych, w których mogą uzyskać odpowiednią kwotę pieniędzy. Oczywiście może być to pożyczka, która będzie pozwalała na opłacenie czynszu, mediów, bieżącą działalność firmy.

Środki na rozwój firmy

Atrakcyjna pożyczka pozabankowa dla firm

Z pewnością pożyczka pozabankowa może być dodatkową gotówką, jeżeli nie otrzymamy odpowiedniej ilości pieniędzy w banku. Warto zwrócić uwagę, iż instytucje pozabankowe często mają mniejsze wymagania co do klientów, stawiają przed nimi niższe progi, jeżeli chodzi o zdolność kredytową. Dlatego też coraz więcej firm korzysta z pożyczek pozabankowych, które z pewnością mogą być również bardzo opłacalne. Ale warto zwrócić uwagę, iż na rynku działa bardzo wiele firm udzielających pożyczek, dlatego też dzięki tej konkurencji możemy liczyć na pożyczki nisko oprocentowane. Z pewnością jest to doskonały pomysł dla firmy, która potrzebuje pieniędzy szybko, firmy udzielające pożyczek mogą wydać decyzję o pożyczce w ciągu 24 godzin w przeciwieństwie do banków, które często potrzebują dużo więcej czasu na wydanie decyzji.

Firmy mogą uzyskać także pożyczki celowe, może być to pożyczka na spłatę zadłużenia w stosunku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też Urzędu Skarbowego. Oczywiście o tego typu pożyczki będą ubiegały się firmy, które są w złym stanie finansowym, mają problemy ze spłatami składek czy też podatków. Dlatego instytucje pozabankowe w tym przypadku oczywiście nie wymagają zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami czy też składkami do Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zatem firmy mogą uzyskać kredyty na zasadach preferencyjnych, z pewnością jest to duża pomoc dla wielu firm, które zostały dotknięte przez sytuację z pandemią.

Niskooprocentowana pożyczka pozabankowa dla firm to szansa na rozwój, spłatę zadłużenia czy też wykorzystanie pieniędzy na wiele różnych celów, które związane są z prowadzoną działalnością. Oczywiście z tego rodzaju pożyczki mogą skorzystać firmy ze wszystkich branży, często są to bardzo atrakcyjne pożyczki z niskim oprocentowaniem.