16 kwietnia, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Co można znaleźć w ofercie domu produkcyjnego?

Nie od dziś wiadomo, że sposób przedstawienia marki ma ogromny wpływ na odczucia potencjalnych klientów, pracowników oraz kontrahentów. Współczesne firmy przeznaczają na marketing sporą ilość gotówki. Dla wielu przedsiębiorstw jest to jedyny sposób na to, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Warto pamiętać, że forma przekazu treści ma ogromne znaczenie! Grafika, spot filmowy, a może teledysk? Domy produkcyjne oferują szeroki zakres usług, co ułatwia znalezienie opcji odpowiedniej dla siebie. Istotne, aby decyzji o współpracy z wybranym usługodawcą nie podejmować zbyt pochopnie. Jeśli zastanawiasz się, jakie czynniki należy przeanalizować, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Czym zajmują się domy produkcyjne?

Wiele osób nie ma pojęcia, co oferują domy produkcyjne. To wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które przygotowują dla klientów treści promocyjne. Ich głównym celem jest oczywiście zwiększenie zainteresowania marką, objęcie przewagi konkurencyjnej, wykreowanie wizerunku. Przygotowane materiały służą również do tego, aby w oryginalny sposób zaprezentować produkty i usługi. Domy produkcyjne zajmują się przede wszystkim tworzeniem filmów, teledysków, reportaży, animacji, treści VR.

Reklamy w formie wideo wyróżniają się wysoką skutecznością. Profesjonalnie przygotowane wzbudzają ciekawość i pozytywne emocje. Materiały filmowe mogą być również kontrowersyjne. Cel jest ten sam – przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, pracowników, kontrahentów. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie metody promocji przedsiębiorstwa były ze sobą spójne, ponieważ tylko w ten sposób można zyskać wiarygodność w oczach odbiorców. Właśnie dlatego dobrze jest skorzystać z usług oferowanych przez dom produkcyjny, który do zlecenia podejdzie w sposób kompleksowy. Tworząc spot reklamowy nie można zapomnieć o treściach wideo publikowanych w social mediach, a także trójwymiarowych animacjach na stronie www. Oczywiście każdy może mieć własną wizję promocji firmy, jednak uwagi ekspertów mogą okazać się pomocne.

Oferta domu produkcyjnego – jakie usługi są dostępne?

Jak już wspomniano, domy produkcyjne przygotowują różnego rodzaju treści wideo, które mają na celu promocję przedsiębiorstwa. Szeroki zakres świadczonych usług stanowi niepodważalną zaletę. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • filmy reklamowe – są one emitowane w internecie, telewizji, a nawet kinie. Ważne, aby w ciągu kilkudziesięciu sekund w niebanalny sposób przedstawić wartości promowanej firmy. Czasami wystarczy kilka sekund, aby zachęcić widza do skorzystania z usług lub produktów!
 • spoty reklamowe – to krótkie materiały wideo, które oddziałują na sposób myślenia konsumenta. Można wyróżnić również treści dźwiękowe, które puszczane są w m.in. radio, serwisach streamingowych. Warto zaznaczyć, że spot jest elementem prowadzonej kampanii marketingowej, a więc bezpośrednio nawiązuje do aktualnej oferty. Powinien być stosowany tylko w określonym terminie;
 • filmy promocyjne – mają na celu przedstawienie firmy – jej historii, celów, strategii, oferty. Bardzo często wykorzystywane są animacje oraz ujęcia z drona. Materiał może zawierać również wypowiedzi zarządu, pracowników, klientów, kontrahentów itd.;
 • video content – treści filmowe publikowane w social mediach. Priorytetem jest, aby były one częścią prowadzonej kampanii. W relatywnie krótkim czasie należy przedstawić najistotniejsze wartości przedsiębiorstwa. Zbyt długie materiały mogą wzbudzić w użytkownikach negatywne emocje. Nie liczy się długość trwania wideo, a jego jakość!
 • animacje 2D oraz 3D – dzięki nim możliwe jest przyciągnięcie uwagi odbiorcy i zyskanie uwagi. Jest to idealny sposób na to, aby chociaż na chwilę zatrzymać potencjalnego klienta;
 • ujęcia z drona – są one szczególnie przydatne podczas kręcenia filmów promocyjnych. Sprawiają, że materiały wideo zyskują na dynamiczności i kreatywności.

Dlaczego warto skorzystać z usług domu produkcyjnego?

Usługi domu produkcyjnego wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą przejść na wyższy poziom marketingu. W zdecydowanej większości przypadków samodzielne nakręcenie filmów promocyjnych jest niemożliwe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że brakuje nam wysokiej klasy sprzętu, programów do obróbki treści, wykwalifikowanych operatorów oraz edytorów wideo.

Niskiej jakości materiały filmowe stanowią antyreklamę. Właśnie dlatego należy wybrać dom produkcyjny, który zapewnia:

 • zaawansowany technologicznie sprzęt,
 • fachową obróbkę wideo,
 • ogrom kreatywnych, niesztampowych, unikatowych pomysłów na promocję,
 • terminową realizację zleceń,
 • uczciwe warunki współpracy,
 • kompleksowe podejście do promocji marki w mediach.