25 września, 2022

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Informacje na temat uprawy lepszego ogrodu ekologicznego

Jeśli dopiero zaczynałeś jako ogrodnik, prawdopodobnie masz wizje pięknego, obfitego ogrodu i wielu przyjemnych godzin uprawiania ziemi i zbierania owoców swojej pracy.

Chociaż z pewnością może tak być, bardzo często ogrodnictwo to dużo ciężkiej pracy, po której następuje zdumiewające rozczarowanie – przynajmniej dopóki nie wiesz, co robisz! Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci jak najszybciej pielęgnować zielony kciuk.Nie próbuj ręcznie usuwać nisko leżących chwastów. Zamiast tego weź małą łopatę i odwróć je tak, aby ich liście znalazły się pod ziemią. Zabijesz chwasty, a liście zgniją, tworząc świeży materiał przypominający ściółkę. Jest zielona i pożywna dla innych roślin.Aby zabić mszyce na roślinach róży, spryskaj je mieszanką mleka w proszku i wody (1/3 szklanki mleka w proszku na 1 litr wody). Kiedy mieszanina jest rozpylana, mszyce zostają złapane w płyn i ostatecznie giną. Co kilka tygodni spryskaj róże wodą, aby spłukać miksturę i w razie potrzeby zastosuj ją ponownie.Jeśli szukasz całkowicie naturalnego, organicznego sposobu na odchwaszczanie ogrodu, rozważ „ugotowanie” chwastów. Każde naczynie z wrzącą wodą, które możesz bezpiecznie nosić, może być używane jako organiczny herbicyd. Upewnij się, że wylewasz tylko chwasty i trzymasz się z dala od zdrowej roślinności. Wrząca woda uszkadza korzenie chwastów i hamuje przyszły wzrost.Jesień to pora roku, aby zacząć sadzić cebulki, które wytwarzają piękne kwiaty zwiastujące początek wiosny. Tego rodzaju wiosenne kwiaty są łatwe w uprawie i mogą nagrodzić Cię wieloletnimi wspaniałymi kwiatami. Cebule te należy sadzić na kilka tygodni przed pierwszym twardym mrozem, aby ich system korzeniowy rósł i mogły przetrwać mroźną zimę.Sadzenie ekologicznych truskawek to świetny sposób na zachęcenie dzieci do zaangażowania. Informacje na temat uprawy lepszego ogrodu ekologicznego

Wiele dzieci nie tylko uwielbia zbierać własne owoce, ale także uwielbia się o nich uczyć.Użyj hosty, aby rozjaśnić zacieniony obszar.

Hosty są idealną rośliną do rozjaśnienia zacienionych obszarów Twojego ogrodu. Uprawia się je głównie ze względu na ich liście, które mają barwę od ciemnoniebiesko-zielonego do jaskrawo żółto-zielonego. Kwiaty są zwykle lawendowe, ale Hosta Plantaginea ma efektowne, pachnące białe kwiaty. Najlepiej uprawia się je na wilgotnej, żyznej glebie, która została wzbogacona dużą ilością kompostu. Duże kępy można łatwo podzielić jesienią.Pomysły na oszczędzanie wody w ogrodzie. Na obszarach, gdzie brakuje wody, ogrodnicy mogą być zmuszeni do przeniesienia nacisku na rośliny, które wymagają niewielkiej ilości wilgoci. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wyeliminowanie jak największej ilości trawnika, ponieważ zużywa on więcej wody na metr kwadratowy niż jakakolwiek inna forma zwykłego kształtowania krajobrazu. Obszary trawnika można zastąpić rośliną okrywową, która wymaga niewielkiej ilości wilgoci, żwiru, wiórów drewnianych lub desek. Ściółkowanie pomaga utrzymać wilgoć w glebie poprzez zmniejszenie parowania.Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, powinieneś być w stanie dobrze rozpocząć swoje hobby ogrodnicze. Należy pamiętać, że ogrodnictwo kontenerowe jest bardzo łatwą i kontrolowaną metodą ogrodnictwa, która jest idealna dla początkujących. Możesz posadzić prawie wszystko w ogrodzie kontenerowym, a jeśli jesteś najemcą, możesz łatwo zabrać swój ogród ze sobą, jeśli się przeprowadzisz. Pamiętaj tylko, aby dobrze nawadniać ogród w pojemnikach, ponieważ nie będzie miał żadnych zasobów, z których można czerpać, poza tym, co mu dasz.