4 października, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Pieniądze i jak podejmować dobre decyzje

Każdy chciałby mieć trochę więcej pieniędzy.

Ale nie wszyscy wiedzą, co mogą zrobić, aby to osiągnąć. Najważniejszym krokiem jest dbanie o swoje osobiste finanse; nauczyć się, jak prawidłowo zarządzać dochodami i wydatkami. W tym artykule znajdziesz kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci poprawić swoją sytuację finansową.Zdobycie wykształcenia uniwersyteckiego jest jedną z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić. Wykształcenie się zwróci i zapewni ci umiejętności na całe życie, które możesz wykorzystać do zarabiania na życie. Raporty pokazują, że osoby z tytułem licencjata zarabiają prawie dwa razy więcej niż ci, którzy mają tylko maturę.Ważną wskazówką do rozważenia podczas pracy nad naprawą kredytu jest upewnienie się, że nie pozbędziesz się najstarszych kart kredytowych. Jest to ważne, ponieważ czas, w którym masz kredyt, jest niezwykle ważny. Jeśli planujesz zamykać karty, zamknij tylko te najnowsze.Jeśli natrafisz na dodatkowe pieniądze, niezależnie od tego, czy dostałeś premię w pracy, czy wygrałeś na loterii i masz długi, najpierw spłać długi. Kuszące jest, aby wykorzystać te pieniądze na takie rzeczy, jak nowe gadżety, jedzenie na mieście lub inne luksusy, ale powinieneś unikać tej pokusy. Wyświadczysz sobie więcej przysług, jeśli wykorzystasz te pieniądze na spłatę długów. Jeśli po spłacie długów zostały ci pieniądze, możesz zaszaleć.Jadowite węże mogą być dochodowym, choć niebezpiecznym sposobem na zarabianie pieniędzy na finanse osobiste. Jad można wielokrotnie wydoić z węży, a następnie sprzedać i przerobić na jad. Węże mogą być również hodowane na wartościowe dzieci, które można zatrzymać, aby produkować więcej jadu lub sprzedawać innym, którzy mogą chcieć zarabiać na wężach.Opieka nad dzieckiem może być sposobem na zarabianie pieniędzy, który pozwala przez cały czas przebywać w komfortowych warunkach. Musisz mieć dobry wizerunek, aby ludzie ufali ci swoim domem i, co ważniejsze, swoimi dziećmi. Pieniądze i jak podejmować dobre decyzje

Jeśli jednak wykonasz dobrą robotę, możesz zostać polecony innym i polepszyć swoje finanse osobiste.Jeśli jesteś samozatrudniony, nie zapomnij odliczyć składek ubezpieczeniowych od podatków.

Potrącona kwota premii zmniejszy skorygowany dochód brutto i możesz z niej skorzystać, nawet jeśli nie wyszczególnisz swoich potrąceń. Może to zaoszczędzić sporo czasu podatkowego, więc nie zapomnij o tym.Jeśli masz rodzica lub innego krewnego z dobrym kredytem, ​​rozważ naprawienie swojej zdolności kredytowej, prosząc ich o dodanie autoryzowanego użytkownika do swojej karty. To natychmiast podniesie Twój wynik, ponieważ pojawi się on w Twoim raporcie jako konto o dobrej reputacji. Nie musisz nawet używać karty, aby czerpać z niej korzyści.Spakuj swój lunch. Większość ludzi wydaje najwięcej pieniędzy w ciągu dnia w porze lunchu. Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi wstaje i nie ma czasu na przygotowanie obiadu przed pracą. Oznacza to, że muszą płacić z własnej kieszeni za lunch, chyba że czekają na kolację. Zrobienie szybkiego lunchu pozwoli zaoszczędzić te pieniądze.Zaoszczędź trochę pieniędzy tam, gdzie możesz. Poszukaj towarów zastępczych. Na przykład w tym tygodniu w moim sklepie spożywczym mogłam kupić funt wołowiny na gulasz, pokrojony w schludne małe kostki z resztek obciętych z wołowiny, za 3,50. Z drugiej strony mógłbym sam pokroić go z okrągłej pieczeni wołowej za 2,50 dolara.Gdy oszczędzasz i wydajesz ostrożnie, może minąć dużo czasu, zanim zobaczysz wyniki. Nie oznacza to jednak, że nie jest to warte wysiłku. Poświęcenie czasu na poprawę swoich finansów już teraz zapewni lepszą sytuację finansową w przyszłości. Postaraj się zastosować porady zawarte w tym artykule, gdy będziesz pracować nad wzmocnieniem swoich finansów osobistych.