8 grudnia, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Najważniejsze informacje na temat nadwzroczności i krótkowzroczności

Oczy, czyli ludzkie narządy wzroku są niestety narażone na różne nieprzyjemne choroby, wady czy też dolegliwości.

Czasami są one powiązane z bólem, uczuciem dyskomfortu albo pogorszeniem jakości widzenia, a to wpływa niekorzystnie na normalne funkcjonowanie i życie codzienne. Do grona wielu wad i problemów ze wzrokiem można zaliczyć między innymi nadwzroczność oraz krótkowzroczność. Warto uzyskać więcej informacji na temat tego rodzaju problemów, z którymi boryka się całkiem spora grupa osób na terenie Polski oraz innych krajów. Dobrą wiadomością jest to, że w Polsce działalność prowadzą specjaliści, którzy potrafią doskonale radzić sobie z tego typu problemami i wadami.

Najważniejsze informacje na temat nadwzroczności i krótkowzroczności

Krótkowzroczność i nadwzroczność – co warto o nich wiedzieć?

W przypadku krótkowzroczności, bardzo częstą przyczyną tego problemu jest nadmierne wydłużenie gałki ocznej. W takiej sytuacji promienie światła są skupione przed siatkówką i konieczne jest zastosowanie soczewek rozpraszających światło oraz poprawiające ostrość widzenia. Innym sposobem rozwiązania takiego problemu jest zastosowanie nowoczesnej technologii laserowej korekcji wzroku. Warto też pamiętać o regularnych badaniach, ponieważ krótkowzroczność jest problemem, który może ulegać pogłębieniu.

Nadwzroczność to z kolei wada, która najczęściej dotyka młodszych pacjentów. Proces prawidłowego kształtowania się gałki ocznej zajmuje jeszcze wiele lat po narodzeniu. Gałka oczna u dzieci ma mały rozmiar, więc jej układ optyczny może skupiać światło za okiem. To właśnie w tym przypadku konieczne jest stosowanie soczewek oraz okularów posiadających „plusy”, czyli szkła skupiające. Nieopanowana nadwzroczność może prowadzić do pojawienia się zeza, więc dobrze jest regularnie kontrolować wzrok u lekarza specjalisty.

Dobrą wiadomością jest to, że na terenie Warszawy oraz okolic działają różni lekarze specjaliści trudniący się wykonywaniem profesjonalnych usług medycznych różnego typu. Nowocześni fachowcy reklamujący się słowami okulista łomianki i innymi hasłami tego typu, potrafią zagwarantować pacjentom efektywne diagnozowanie oraz skuteczne leczenie różnych chorób, a także korekcję wad, takich jak opisane wyżej problemy.