16 kwietnia, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Szybki hosting dla naszej strony WWW

Osoby, które chcą założyć swoją stronę internetową, często wybierają atrakcyjne cenowo hostingi dzielone, oznacza to, iż dzielimy zasoby serwera z innymi użytkownikami.

Oczywiście w przypadku prostej strony, przykładowo bloga, jest to hosting w zupełności wystarczający, dodatkowo będzie on odpowiedni także dla strony firmowej. Należy zwrócić uwagę na prędkość działania, w tym przypadku wpływ ma lokalizacja, przykładowo zlokalizowanie serwerowni w kraju oraz inne parametry, przykładowo prędkość stosowanych dysków.

Szybki hosting dla naszej strony WWW

Jak dobrać optymalny hosting dla naszych potrzeb?

Możemy wybierać spośród różnych parametrów jeżeli chodzi o hosting, powinniśmy zastanowić się, jak duża będzie nasza strona, jak duża może być ilość odwiedzin, czy też jaka ilość obsługiwanych baz danych będzie nam potrzebna. Niekiedy bowiem lepiej będzie wybrać serwer VPS, czy serwer dedykowany, który będzie posiadał większe możliwości, jednak nie zawsze jest to potrzebne w przypadku prostej strony. Oczywiście należy wybrać odpowiednią pojemność serwera, w tym przypadku serwer o wielkości 2 GB z pewnością pozwoli nam obsłużyć większość prostych stron. Dodatkowo zwracamy uwagę, jakie dyski twarde znajdują się w serwerowni, mogą być to dyski stare i mało wydajne HDD czy też SSD, lub też najnowsze dyski NVMe, które oferują największą prędkość.

Naturalnie ważny jest backup danych, czyli tworzenie kopii zapasowych, które często tworzone są raz na 24 godziny. W przypadku jeżeli tworzymy stronę, wprowadzamy różnego rodzaju ustawienia, niekiedy może dojść do błędów, strona przestanie działać. Wówczas odtworzenie za pomocą backupu danych jest bardzo łatwe, możemy bardzo szybko odtworzyć stronę internetową. Podobnie w przypadku innych nieprzewidzianych problemów, związanych przykładowo ze zmianą oprogramowania serwera, różnego rodzaju ustawieniami, które możemy wprowadzać na stronę, może ona zmienić nieco swoją funkcjonalność, wówczas skorzystanie z backupu przywróci ją do prawidłowego działania.

Bardzo ciekawą ofertę hostingową możemy znaleźć na stronie hostido.pl, znajdziemy tu różne plany, które możemy dostosować do potrzeb naszej strony internetowej. Warto zwrócić uwagę na okres testowy oraz wsparcie techniczne, osoby które przenoszą swoją stronę na nowy serwer, chcą aby działała bardziej stabilnie, szybciej ładowała się użytkownikom. W tym przypadku często możemy liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne, możliwość testowania przez 14 czy też 30 dni za darmo, aby sprawdzić czy dany serwis hostingowy nam odpowiada.