16 kwietnia, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Jak uzyskać wysokie plony z upraw marihuany?

Obecnie uprawy marihuany są coraz bardziej powszechniejsze, w wielu krajach można uprawiać ją rekreacyjnie, oczywiście w niedużej ilości, najczęściej jest to trzy, cztery rośliny.

W krajach takich jak Czechy czy Holandia coraz więcej osób prowadzi uprawy w domu, mogą służyć do tego specjalistyczne namioty w których można stworzyć odpowiednią atmosferę do wzrostu roślin. Z pewnością należy przygotować odpowiednie akcesoria do uprawy, tak jak w przypadku innych roślin powinniśmy zaopatrzyć się w donice, odpowiednią glebę. W tym przypadku jednak powinniśmy pamiętać o tym iż w przypadku upraw domowych należy zapewnić odpowiednią ilość światła dlatego też wykorzystuje się różnego rodzaju lampy.

Jak uzyskać wysokie plony z upraw marihuany?

Gleba i nawozy do marihuany rosnącej w warunkach domowych

Dzięki nim rośliny będą wzrastały szybciej niż w warunkach naturalnych, szybciej będziemy mogli spodziewać się plonów. Dodatkowo powinniśmy zadbać także o inne czynniki takie jak przykładowo wilgotność a także wymiana powietrza w namiocie do uprawy. Nie bez znaczenia będzie także wybór odpowiedniej gleby, możemy także prowadzić uprawy na podłożu kokosowym, w sklepach znajdziemy specjalistyczne podłoża naturalne które można z powodzeniem wykorzystać w przypadku konopi.

W przypadku upraw konopi można wykorzystać nawozy stosowane w przypadku pomidorów, będą posiadały odpowiednie składniki do wzrostu naszych domowych upraw. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju kwasy huminowe, często w składzie nawozów możemy znaleźć przykładowo wodorosty morskie które doskonale sprawdzą się w przypadku upraw marihuany. Oczywiście należy zwrócić uwagę iż większość preparatów które dostępne są w sklepach w formie płynnej należy rozcieńczyć z wodą, powinniśmy zatem sprawdzić na opakowaniu w jakich proporcjach należy przygotować preparat.

Oczywiście w zależności od rodzaju podłoża będziemy wykorzystywali różne nawozy do marihuany sklep specjalistyczny w którym możemy zakupić różnego rodzaju akcesoria także może posiadać nawozy które będą doskonale sprawdzały się w przypadku tego rodzaju upraw. Naturalnie zależy zadbać o to aby panowała odpowiednia temperatura dzięki czemu roślina będzie wzrastała odpowiednio, wówczas także wilgotność gleby będzie optymalna do uzyskiwania wysokich plonów.