18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Masło w pielęgnacji włosów

Niezależnie od rodzaju włosów, bardzo istotną kwestią jest ich prawidłowe nawilżenie.

To właśnie dlatego od wielu lat dość dużą popularnością cieszy się zabieg olejowania. Okazuje się, że można do niego wykorzystywać nie tylko oliwę i olej, ale również masła o pochodzeniu roślinnym. Warto przyjrzeć się im bliżej i dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich zastosowań, a także dobroczynnych właściwości. Regularne stosowanie takich składników z pewnością wpłynie korzystnie na stan włosów niezależnie od ich typu.

Masło w pielęgnacji włosów

Rodzaje maseł wykorzystywanych do olejowania włosów

Jednym z popularniejszych produktów wykorzystywanych do pielęgnacji włosów jest masło shea. Składnik ten jest również wykorzystywany w balsamach do ciała czy też kremach do rąk. Taki produkt nadaje się idealnie do stosowania w przypadku włosów prostych niskoporowatych. Co więcej masło to zawiera naturalny filtr UV, który sprawia, że włosy są skutecznie chronione w porze letniej przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co więcej masło to sprawia, że włosy będą bardziej podatne na stylizację oraz staną się miękkie w dotyku.

Innym ciekawym produktem jest masło kakaowe o słodkim zapachu sprawiającym, że włosy zyskają zapach czekolady. Nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w tym maśle wpływają korzystnie na każdy typ włosów, które staną się gęstsze i gładsze. Godne polecenia są też masła nierafinowane wydobywane mechanicznie z nasion oraz rafinowane czyli poddane obróbce termicznej oraz chemicznej w celu dłuższego okresu przechowywania i przydatności do użycia.

Wiele informacji na temat masła do pielęgnacji włosów można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://www.biotynox.pl/porady/maslo-na-wlosy-czy-to-dobry-pomysl/. W porównaniu z klasycznymi olejami, masła roślinne mogą być nakładane na suche włosy. Można je też lekko rozgrzewać w dłoniach lub wzbogacać nimi różne odżywki. Możliwe jest też stosowanie takich produktów w formie masek całonocnych.