5 czerwca, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Kiedy warto skorzystać z bezpyłowego cyklinowania podłogi

Bezpyłowe cyklinowanie podłóg z drewna i parkietów to popularna usługa świadczona dla właścicieli domów.

Jest to metoda bardziej wydajna niż zwykłe szlifowanie i jest zdrowsza, ponieważ pomaga utrzymać jakość powietrza w pomieszczeniach. Wymaga również mniej sprzątania, ponieważ powstały pył jest na bieżąco usuwany.

Kiedy warto skorzystać z bezpyłowego cyklinowania podłogi

Możesz zdecydować się na cyklinowanie podłóg w Gdyni

Cyklinowanie bezpyłowe jest to proces, który tworzy mniej pyłu niż standardowy proces szlifowania podłogi. Po zainstalowaniu odpowiedniego systemu około 99% kurzu, który w przeciwnym razie zostałby uwolniony do powietrza, jest wychwytywane i usuwane, co ułatwia późniejsze sprzątanie. Chociaż nazywa się to procesem bezpyłowym, w rzeczywistości nie jest całkowicie wolny od zanieczyszczeń. Podczas każdego procesu wykańczania podłóg drewnianych zawsze utworzy się niewielka ilość kurzu i pyłu, który zostanie uwolniony do powietrza. Jednak odpowiedni system kontroli zapylenia zadba o zdecydowaną większość pyłu powstałego podczas procesu cyklinowania.

Bezpyłowego cyklinowanie podłóg z drewna nadaje się dla osób z astmą i alergią na kurz. Dobrym pomysłem jest również stosowanie procesu szlifowania bezpyłowego podczas pracy w szkołach, przedszkolu, w szpitalu lub ośrodku rehabilitacyjnym czy domu opieki. Również jeśli posiadamy dzieci lub zwierzęta domowe, warto zdecydować się na taką metodę renowacji podłogi. Jest to również świetny pomysł, ponieważ może pomóc ograniczyć problemy z wykończeniem. Wiele problemów z prawidłowym wykończeniem podłogi z twardego drewna jest spowodowanych kurzem, który nie jest odpowiednio usuwany z podłogi przed przejściem do następnego kroku w procesie odnawiania.

Duża liczba właścicieli domów, którzy korzystają z takiej metody renowacji pokazuje, że cyklinowanie podłóg Gdynia jest warte swojej ceny. Z pewnością bezpyłowe cyklinowanie parkietów i podłóg drewnianych to odpowiednie rozwiązanie, jeśli chcemy niewielkim kosztem odnowić podłogę, ale nie chcemy mieć pyłu i kurzu w pomieszczeniu, powstałego po szlifowaniu drewna.