18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Serwis Ferrari – czy łatwo znaleźć specjalistów?

Ferrari to legendarna marka z fanami na całym świecie. Ten sportowy samochód może nam zaoferować wiele emocjonujących doświadczeń na torze, jak i na drogach publicznych. Aby jednak czerpać z jazdy pełnię przyjemności i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego należy dbać o niego w wyjątkowy sposób. Należy pamiętać, że serwis, jak i naprawy powinny być wykonywane przez specjalistów, którzy zajmują się na co dzień sportowymi samochodami i są w stanie kompleksowo zadbać o każdy detal w naszym Ferrari. Na co zwracać uwagę przy szukaniu specjalistów i czy rzeczywiście tak trudno ich znaleźć? Odpowiadamy poniżej.

Serwis Ferrari – postaw przede wszystkim na doświadczenie 

Ferrari jest pojazdem, którego naturalnym środowiskiem jest tor wyścigowy. To na nim możemy poczuć moc, jaka moc w nim drzemie. To oczywiście jednak jednocześnie samochód luksusowy, który spotykamy na polskich drogach. Należy pamiętać, że jego konstrukcja bardziej zbliżona jest do bolidów Formuły 1 niż do klasycznych aut, którymi jeździ większość osób w naszym kraju. Oznacza to oczywiście, że aby odpowiednio zadbać o taki pojazd musimy wybrać się do mechanika, który specjalizuje się w samochodach sportowych. Dotyczy to zarówno prac serwisowych, wymiany części eksploatacyjnych, jak i oczywiście bardziej skomplikowanych napraw w postaci remontu skrzyni biegów czy silnika. 

Świetnym przykładem warsztatu, który specjalizuje się w naprawach i serwisowaniu Ferrari jest ALDA Motorsport. Jest to warsztat, w którym spotkamy się z 40 letnim doświadczeniem w naprawie Ferrari, ale także w ich odrestaurowywaniu. Dodatkowo główny mechanik Andrzej Dziurka posiada doświadczenie w motorsporcie, więc doskonale wie, pojazdy te powinny się prowadzić, by były skuteczne i by sprawiały przyjemność właścicielom. 

Odrestaurowanie Ferrari, naprawy silnika Ferrari 

Profesjonalny mechanik Ferrari będzie w stanie odrestaurować kultowe modele tej marki, a także przeprowadzić skomplikowane remonty silnika, skrzyni biegów czy zawieszenia. To wszystko wymaga oczywiście odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, ale również narzędzi i dostępu do części. Do takiego mechanika warto wybrać się na serwis, ponieważ będzie w stanie kompleksowo sprawdzić nasz pojazd podczas przy okazji rutynowych czynności, dzięki czemu unikniemy znacznie bardziej kosztownych napraw w przyszłości, gdy niewielkie uszkodzenia przerodzą się w poważne awarie.

Wygodny transport dood-to-door

Często nie chcemy pokonywać całej Polski, by dotrzeć do mechanika. Warto więc sprawdzić, który z nich ma w swojej ofercie dostosowaną lawetą, która zabierze spod naszego domu samochód. Mechanik dokona wtedy odpowiednich napraw w swoim warsztacie, a po wszystkim odstawi samochód we wskazane przez nas miejsce. 

Jak więc wybrać odpowiedni serwis? Sprawdźmy poprzednie realizacje, zapytajmy o części i doświadczenie, a także o transport. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z usługi na najwyższym poziomie. Jednym ze sprawdzonych serwisów jest wspomniana ALDA Motorsport, która z całą pewnością spełni Państwa oczekiwania.