21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Wytrzymałe i eleganckie panele podłogowe

Wybierając materiał na podłogę można obecnie wybierać spośród różnych materiałów, przykładowo winylu, ale także bardziej tradycyjnych paneli laminowanych.

Kiedy nie będziemy chcieli wybierać podłogi drewnianej, mamy do dyspozycji podłogi winylowe, PCV, czy linoleum. Wszystkie te materiały to elastycznej wykładziny podłogowej z polichlorku winylu, w skrócie PCV. Kiedyś podłogi z tego materiału nie były zbyt popularne ponieważ podłogi były nietrwałe, obecnie dzięki nowej technologii podłogi są dużo bardziej odporne. To także zasługa nowoczesnych laminatów, które są odporne na ścieranie, dzięki czemu zachowują dobry wygląd przez wiele lat. Dzięki nowoczesnym technikom obróbki panele z PVC może mieć różne kształty, oraz przypominać różne materiały takie jak kamień i drewno. Podłoga winylowa jest znacznie lepiej chroniona przed wilgocią niż porównywalna podłoga, taka jak parkiet drewniany lub podłoga laminowana. Przede wszystkim dotyczy to jednak podłóg winylowych wykonanych z litego materiału, ponieważ składają się one wyłącznie z odpornego na wilgoć plastiku winylowego. Drewno ma właściwość pęcznienia w momencie kontaktu z parą wodną. Wytrzymałe i eleganckie panele podłogowe

Nawet laminat odporny na wilgoć nie jest tak wodoodporny jak podłoga winylowa.

Dlatego należy zawsze układać winyl w łazience, kuchni czy też przedpokoju. Winyl to niezwykle cicha podłoga, ponieważ materiał jest dźwiękochłonny. Jeżeli upadnie nam coś na podłogę winylowa wówczas odgłos zostanie odgłos zostanie wytłumiony, w przypadku podłogi z laminatu usłyszymy charakterystyczny odgłos. Podobnie w przypadku kiedy stąpamy po podłodze, winyl lepiej się sprawdzi. W przeciwieństwie do innych podłóg, takich jak deski podłogowe z litego drewna, parkiety czy laminaty, winyl ma tę zaletę, że jest antybakteryjny, a zatem ma miejsc gniazdowania bakterii i drobnoustrojów. Dzięki tej właściwości podłoga winylowa jest znacznie bardziej odpowiednia dla alergików niż jakakolwiek inny rodzaj podłogi. Dobre panele podłogowe Quick step w Greenfloor.sklep.pl można zakupić w bardzo dobrych cenach. Znajdziemy wiele różnych kolorów i odcieni imitujących drewno.