18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Czy wiesz, czego potrzebuje twoje laboratorium?

Laboratorium – to jedno słowo, ale mieści w sobie wiele różnych odpowiedzi na pytanie, jak wygląda pomieszczenie tego rodzaju. W poszukiwaniu tych konkretnych odpowiedzi niestrudzenie pomaga firma, która zajmuje się dystrybucją sprzętu laboratoryjnego – od najmniejszych probówek po obszerne szafy na chemikalia. Z takim profesjonalnym wsparciem można od podstaw urządzić nowe laboratorium albo doposażyć już istniejące, uzupełniając konkretne braki.

Equimed pomoże znaleźć to, co niezbędnie potrzebne

Każde laboratorium jest inne – chociaż potrzebuje podobnych sprzętów i urządzeń, żeby móc rozwinąć swoją działalność i prowadzić zaplanowane prace. Laboratoria dzielimy przede wszystkim na naukowe, analityczne, przemysłowe i takie, które zajmują się zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska. Do wszystkich pomocną dłoń wyciąga firma Equimed, która pomaga w kompleksowym wyposażeniu takich miejsc pracy.

Equimed podchodzi do swoich zadań bardzo odpowiedzialnie – dobry dowód to cała procedura konstruowania konkretnych mebli laboratoryjnych. Taki sprzęt bardzo często jest robiony na konkretne zamówienie klienta, który zamierza wyposażyć przestrzeń o sprecyzowanych zadaniach naukowych. To znaczy, że konieczne jest bardzo drobiazgowe zaplanowanie istotnych szczegółów: wybranie tworzyw o odpowiednich właściwościach czy dobór optymalnych technologii, które pozwolą uzyskać spodziewane efekty. We wszystkich tych sprawach Equimed konsultuje się ze swoimi podwykonawcami – żeby móc przedstawić klientom bardzo konkretne oferty, przygotowane z myślą o danej przestrzeni czy sytuacji.

Taki tryb pracy sprawdza się nieprzerwanie od 30 lat – firma ma na koncie doposażenie wielu polskich laboratoriów i wnętrz wielu polskich instytucji. Na jej zlecenie powstaje profesjonalny sprzęt, który pomaga urządzić pomieszczenia do pracy badawczej i naukowej. Jej inne ważne zadanie to sprowadzanie pozostałych sprzętów, bez których żadne laboratorium nie miałoby racji bytu, bo po prostu nie miałoby szans działać. W tej materii Equimed dysponuje siecią długoletnich kontaktów biznesowych z polskimi i zagranicznymi producentami o dobrej renomie. Dzięki temu jest w stanie zaoferować klientom szeroki i różnorodny wachlarz propozycji, gdy chodzi o takie przedmioty, jak urządzenia pomiarowe, naczynia i pojemniki czy sprzęty diagnostyczne. Equimed ma swoje biura i magazyny w kilku zakątkach kraju, ale jest w stanie odpowiedzieć na zamówienia napływające z każdego miejsca w Polsce. Internet pomaga w tym, żeby oferta firmy docierała do każdego, kto jest nią zainteresowany.