16 kwietnia, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Dlaczego warto skorzystać z fizjoterapii?

Ćwiczenia fizjoterapeutyczne mogą przywrócić mobilność, uczynić chodzenie i poruszanie się bezpieczniejszym, a nawet poprawić koordynację i równowagę u pacjentów, u których występuje wysokie ryzyko upadków.

Jeśli fizykoterapia pomaga wyeliminować ból lub uleczyć kontuzję, operacja może nie być konieczna. I nawet jeśli wymagana jest operacja, możesz skorzystać z fizjoterapii przedoperacyjnej. Jeśli idziesz na operację silniejszy i w lepszej formie, w wielu przypadkach szybciej wrócisz do zdrowia. Ponadto, korzystając z fizjoterapii, koszty opieki zdrowotnej są zmniejszone ponieważ leczenie trwa krócej.

Dlaczego warto skorzystać z fizjoterapii?

W czym może nam pomóc fizjoterapeuta?

Jeśli istnieje duże ryzyko upadków, fizjoterapeuci zapewnią ćwiczenia, które bezpiecznie i ostrożnie sprawdzą równowagę jako sposób naśladowania rzeczywistych sytuacji. Terapeuci pomagają również w ćwiczeniach poprawiających koordynację i urządzeniach pomocniczych pomagających w bezpieczniejszym chodzeniu. Gdy problem z równowagą jest spowodowany problemem w układzie przedsionkowym, fizjoterapeuci mogą wykonywać określone manewry, które mogą szybko przywrócić prawidłowe funkcjonowanie przedsionka oraz zmniejszyć i wyeliminować objawy zawrotów głowy i zaburzeń równowagi u pacjenta.

Fizjoterapia jest niezbędna w dziedzinie rehabilitacji krążeniowo-oddechowej. Pacjenci z problemami oddechowymi, takimi jak POChP, w tym astma oskrzelowa, rozedma płucna, po operacja przeszczepu serca, zapaleniu płuc, przypadki pooperacyjne, takie jak przeszczep nerki, i wiele innych osób potrzebują fizjoterapii, aby odzyskać siłę, wydolność i uzyskać niezależność czynnościową. Fizjoterapeuta odgrywa również ważną rolę dla pacjentów stosujących wentylatory. Fizjoterapia klatki piersiowej jest wymagana, aby usunąć zatory płucne u pacjentów z respiratorem. Fizjoterapia kończyn jest niezbędna dla pacjentów unieruchomionych na OIOM, przykładowo po udarze.

Z pewnością fizjoterapeuta nowy sącz może pomóc w treningu chodu, ćwiczenia pomagają także w zapobieganiu odleżynom. Często po udarze dochodzi do częściowej utraty ruchu. Fizjoterapia może pomóc wzmocnić te części ciała, aby poprawić postawę, równowagę, a także pomóc pacjentom w uzyskaniu większej niezależności w domu.