5 czerwca, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Odżywki na budowę masy mięśniowej

Każdy trenujący na siłowni wie, że organizm nie jest idealny.

Niekiedy nawet ostry trening i specjalistyczna dieta nie pozwalają uzyskać postanowionego efektu. Oczywiście jednym walka o lepszą posturę idzie łatwiej, jednak nawet oni potwierdzają, że bez odżywek byłoby po prostu ciężko. W wypadku osób, jakim trening na masę idzie o wiele ciężej – stosowanie tego typu wspomagaczy jest najzwyczajniej w świecie konieczne. Dotyczy to nie jedynie amatorów, ale również fachowców, jacy walcząc o jakikolwiek dodatkowy centymetr w bicepsie muszą wykonać tytaniczną pracę na siłowni – bez suplementów mogłoby się okazać, że sam trening nie wystarczy.


To właśnie dlatego suplementy oraz naturalne składniki wzmagające organizm i uzupełniające wydolność i prędkość zyskiwania masy mięśniowej nie są uznawane za agresywne składniki.

Co więcej, są nawet stosowane oraz rekomendowane przez kulturystów. Należy wiedzieć, że odżywki na masę mięśniową typu Somatodrol czy Probolan 50 to nie sterydy. W ich składzie nie odszukamy zakazanych czynników lub środków, które w sposób sztuczny budują masę mięśniową. Istotne jest także to, że odżywki rodzaju Metadrol nie zawierają składników, które wywołują uciążliwe skutki uboczne (a na takich zwykle bazują sterydy). Suplementy tego rodzaju wypada traktować jako wsparcie, swoiste dopełnienie treningu i diety.