8 grudnia, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Zawiasy do szafek można wygodnie regulować

Dawniej w meblach stosowano mało estetyczne zawiasy skrzydełkowe, które były widoczne z zewnątrz, nie pozwalały na projektowanie szafek z drzwiczkami szczelnymi, wyregulowanymi, dodatkowo były zawodne, skrzypiące i mało trwałe.

Obecnie powszechnie stosuje się różne rodzaje zawiasów ukrytych, które są niewidoczne z zewnątrz, a drzwiczki można dowolnie wyregulować.

Zawiasy do szafek można wygodnie regulować

Wysokiej jakości zawiasy do szafek

Podstawowa konstrukcja zawiasu ukrytego składa się z puszki, okrągłego elementu, który znajduje się w drzwiach szafy, ramienia zawiasu, który łączy drzwi i korpus mebla w przegubowy sposób, oraz płytę podstawy, zwaną również płytą montażową, która jest przykręcona do wnętrza szafy. Standardowy kąt otwarcia zawiasu wynosi 95-110 stopni, są również dostępne specjalne zawiasy szerokokątne, które mogą być otwierane do 165 stopni, stosuje się je na przykład w szafkach RTV, szafkach narożnych

Ważną cechą zawiasów ukrytych jest możliwość regulacji, nawet po zamontowaniu nadal można regulować śruby, dzięki czemu nie musisz się martwić, że drzwi szafki wiszą krzywo. Ponadto mechanizm blokujący można regulować za pomocą sprężyny. Zawias ukryty pozwala na wyrównanie położenia drzwi po zamontowaniu we wszystkich trzech osiach przestrzennych, co czyni zawias znacznie bardziej uniwersalnym i wygodnym w porównaniu do innych okuć meblowych starszych typów. Zawias nie jest widoczny z zewnątrz, jest to uniwersalne rozwiązanie, które nadaje się do mocowania drzwi szaf, komód i szafek oraz innych mebli w różnych rozmiarach.

Wbudowane zawiasy do lodówek przeznaczone są do zabudowanych lodówek. Pozwalają nam jednocześnie otworzyć drzwi do mebli i lodówki. W sprzedaży znajdziemy różnorodne zawiasy do szafek, które możemy dobrać zgodnie z naszym gustem, projektem mebla. Możemy również wymienić stare lub uszkodzone zawiasy na nowe, dzięki czemu nie będziemy musieli się pozbywać mebli, w których drzwiczki nie otwierają się prawidłowo czy nie wiszą prosto. Obecnie renowacja mebli jest popularna, a dzięki wysokiej jakości okuciom możemy mieć szafki jak nowe nie wydając wiele.