21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Proste wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów dla zamków, które pokochasz

Niezależnie od tego, czy masz proste czy kręcone, suche czy przetłuszczające się włosy, prawdopodobnie nie zawsze jesteś z nich zadowolony.

Włosy mogą być źródłem frustracji dla wielu osób. Na szczęście jest coś, co możesz zrobić, aby odeprzeć złe dni włosów. W tym artykule znajdziesz porady, które pomogą Ci uzyskać upragnione włosy.Zmieniaj pozycję kucyka, jeśli często używasz tego stylu. Twoje włosy mogą się z tego powodu łamać. Nawet jeśli musisz nosić włosy w pracy, spuszczaj je, kiedy tylko jest to możliwe, aby dać im odpocząć od ciągłego stresu.Jeśli zamierzasz pływać w chlorowanym basenie, upewnij się, że podczas pływania nosisz czepek, aby go chronić. Jeśli nie masz czepka, upewnij się, że umyjesz i kondycjonujesz włosy tak szybko, jak to możliwe, aby uchronić je przed uszkodzeniami powodowanymi przez chlor.Świetną radą dotyczącą pielęgnacji włosów jest wypróbowanie różnych szamponów przeciwłupieżowych, jeśli rzeczywiście masz łupież. Często osoby z łupieżem mówią, że nie zauważają efektów stosowania szamponu przeciwłupieżowego. Dzieje się tak dlatego, że różne szampony przeciwłupieżowe mają w sobie różne składniki, więc użycie ich różnorodności pokryje wszystkie podstawy.Jeśli odkryjesz, że twoje włosy stają się matowe, możesz pomyśleć o swojej obecnej diecie. Aby uzyskać jak najzdrowsze włosy, włącz do swojej diety dużo kwasów tłuszczowych, witaminy E i żelaza. Jeśli w Twojej diecie brakuje tych składników odżywczych, rozważ uzupełnienie jej o codzienną multiwitaminę.Aby zminimalizować łamliwość, upewnij się, że twoje włosy są całkowicie mokre przed nałożeniem szamponu. Nie używaj więcej niż około jednej czwartej porcji. Następnie na początku wetrzyj szampon w dłonie. Pamiętaj, aby namydlić się przez nie więcej niż 30 sekund.Pamiętaj, aby często myć pędzle i grzebienie. Wszelkie olejki, brud lub inne substancje znajdujące się we włosach trafiają do grzebienia i wracają z powrotem do włosów, gdy ponownie ich użyjesz. Poświęć trochę czasu na namoczenie ich w ciepłej wodzie z mydłem i rozłóż je do wyschnięcia na ręczniku.Kiedy twoje włosy wyglądają na matowe, warto użyć szamponów oczyszczających. Proste wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów dla zamków, które pokochasz

Martwe, matowe włosy są zwykle spowodowane nagromadzeniem produktów do włosów.

Aby temu zapobiec, stosuj szampon oczyszczający raz lub dwa razy w tygodniu. Spowoduje to pozbycie się brudu lub innych pozostałości, które mogły się nagromadzić.Jeśli masz przetłuszczające się włosy, nie myj ich codziennie. Mycie włosów dwa lub trzy razy w tygodniu jest w porządku, jeśli mają tendencję do przetłuszczania się. Upewnij się, że dokładnie umyłeś włosy i spłucz z nich cały szampon lub odżywkę. Jeśli twoje włosy pozostają przetłuszczające się, wypróbuj różne produkty.Jeśli masz kręcone włosy, powinieneś użyć satynowej poszewki na poduszkę. Unikaj bawełnianej pościeli, która może wchłonąć naturalne olejki włosów. Satynowe poszewki na poduszki chronią twoje włosy, sprawiając, że budzisz się z takimi samymi lokami podczas snu. Sprawdzają się też satynowe szaliki i czepki.Spróbuj użyć odżywki bez spłukiwania. Zapewnia miękkość i miękkość włosów przez cały dzień. To odpowiednik nawilżenia Twojej skóry. Kremy bez spłukiwania ochronią Twoje włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, brudem lub zanieczyszczeniami, na które możesz natknąć się każdego dnia.Nie ma problemu z włosami, którego nie można pokonać! Wystarczy trochę czasu, wiedzy i odpowiednich produktów. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, wiesz, co możesz zrobić, aby zająć się problemami z włosami. Wkrótce Twoje problemy z włosami staną się przeszłością.