4 października, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Zadbaj o wnętrze swojego pojazdu

Dbanie o samochód oznacza nie tylko umycie go z zewnątrz, ale również dokładne wyczyszczenie wnętrza.

Do czyszczenia wykładziny i tapicerki samochodowej większość detailerów używa specjalistycznego sprzętu do odciągu gorącej wody. W przypadku ciężkich plam dobrze mogą działać specjalne środki czyszczące i szampony przed użyciem urządzenia do prania tapicerek i dywaników.

Zadbaj o wnętrze swojego pojazdu

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki materiałowej

Sprzątanie wnętrza pojazdu należy zacząć od odkurzenia wszelkich powierzchni i usunięcia kurzu. Następnie można przystąpić do usuwania zanieczyszczeń i ewentualnych plam. Następnie czyści się na mokro dywaniki, maty gumowe oraz materiałową tapicerkę foteli. Wszelkie szczeliny, do których trudno jest dotrzeć, należy oczyścić miękką szczotką, pędzlem lub sprężonym powietrzem. Pranie dywaników, mat i tapicerki materiałowej warto regularnie powtarzać, przykładowo co 3 miesiące lub w razie potrzeby. Możemy również zastosować po oczyszczeniu wnętrza uszczelniacz do tkanin, co zapobiegnie zabrudzeniom i powstawaniu plam na dywanikach i fotelach.

Aby samochód wyglądał na zadbany i był komfortowy w użytkowaniu, bardzo ważne jest również, aby chronić wnętrze pojazdu, aby wyglądało dobrze przez wiele lat. Należy również pamiętać, że inaczej traktuje się skórzane siedzenia i wykończenia, inaczej maty, dywaniki i tapicerkę materiałową, inne produkty służą do mycia i ochrony plastikowych wykończeń i szkła. Ważne jest, aby wyczyścić i zabezpieczyć wszystkie te obszary wnętrza, aby wyglądało jak nowe.

Najlepszym produktem do czyszczenia foteli samochodowych z tkaniny jest pianka do czyszczenia tapicerki nakładana szczotką i ręcznikiem z mikrofibry oraz zastosowanie odkurzacza na mokro do odciągania wody. Preparaty do tapicerki materiałowej znajdziesz na stronie https://detailingstore.pl/48-tapicerka-materialowa. Uniwersalne środki czyszczące mogą również dobrze działać na siedzeniach, ale nie mają działania pieniącego i mogą wymagać większej ilości produktu w celu usunięcia trudnych plam. Podczas czyszczenia wnętrza pojazdu możesz również zastosować ochronę siedzeń, dywaników i mat, a także uszczelniacze deski rozdzielczej, aby chronić je przed promieniami UV. Poświęcenie czasu na pielęgnację i ochronę wewnętrznych powierzchni może pomóc w utrzymaniu samochodu w dobrym stanie przez wiele lat.