1 kwietnia, 2023

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Jak walczyć ze zmianami skórnymi?

Jak zapewne wiadomo czasami na naszej skórze możemy zauważyć pewne zmiany.

Są one nie zawsze związane tylko i wyłącznie z naszą genetyką, ale czasami po prostu wyskakuje nam coś czego wcześniej nie mieliśmy. Tak naprawdę ważna jest kwestia estetyki i wyglądu. Jeśli coś takiego zrobi nam się w miejscu, gdzie będzie to cały czas zakryte to tak naprawdę nie powinno nam to w żaden sposób przeszkadzać. Zdecydowanie gorzej jest wtedy, gdy mamy to w widocznym miejscu np. na twarzy czy dłoniach. Co w takim przypadku?

Mrożenie miejsc na skórze

Jest wiele sposobów na to jak z tym walczyć, jednak zdecydowanie najbardziej skutecznym sposobem jest kriochirurgia, czyli nic innego jak tylko zamrażanie tkanki skórnej, na której zlokalizowana jest dana zmiana. Zabieg przeprowadza się przy użyciu ciekłego azotu lub podtlenku azotu w bardzo niskich temperaturach – takich, aby po prostu skutecznie zamrozić. Zaletą tej operacji jest to, że w większości przypadków cieszy się wysoką skutecznością. Ponadto w zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań i może z niego skorzystać każdy – niezależnie od wieku, nawet kobiety w ciąży. Warto wiedzieć o tym, że jest on tak naprawdę bezbolesny. Jedyne dolegliwości bólowe jakie możemy odczuć będą na etapie rozmrażania, jednak one szybko miną.

Odczujemy tylko delikatny dyskomfort

Podczas samego procesu zamrażania możliwe jest, że będziemy odczuwać delikatne szczypanie lub swędzenie, ale nie jest to reguła. W dodatku po zakończeniu zabiegu nie mamy na skórze praktycznie żadnych śladów. Czasami mogą pojawić się malutkie blizny w miejscu zamrażania. Jeśli chodzi o ceny to takie zamrażanie możemy mieć wykonane od 30 zł. Zazwyczaj maksymalna cena to 150 zł. Jeśli mamy takie zmiany skórne to warto udać się do kliniki pod tym linkiem: kriochirurgia, gdzie otrzymamy profesjonalną pomoc, a zabieg zostanie przeprowadzony z najwyższą starannością.