21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Jak zmienić wygląd samochodu?

Decydowanie się na zmianę wyglądu samochodu może wiązać się z koniecznością zainwestowania różnych środków finansowych. W przypadku, gdy można zainwestować większe pieniądze wówczas postawić można na lakierownie. Jednak znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia finansowego może być postawienie na naklejanie specjalnych folii.

Jakie efekty można uzyskać?

Produkcja folii o specjalnym przeznaczeniu wykorzystuje coraz bardziej zaawansowane technologie. Pozwala to korzystać z coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. W ten sposób korzystać można z folii, które są wysokiej jakości, a jednocześnie oferujących bardzo ciekawe efekty. Decydować można się między innymi na takie typy folii jak:
– monomeryczna,
– polimerowa,
– wylewana,
– OWV.

Folia monomeryczna to najtańsze rozwiązanie. Taka folia nadaje się do oklejania mało skomplikowanych kształtów. Przede wszystkim może być stosowana do zabudów samochodów dostawczych czy ciężarowych. Jednocześnie można ją stosować na płaskich powierzchniach.

Trwalsze folie

Nawet do siedmiu lat może na samochodzie funkcjonować folia polimerowa. Taka jest wykorzystywana do uzyskania średniego lub długiego czasu funkcjonowania aplikacji. Wynika to między innymi z tego, że taka folia oferuje bardziej elastyczne rozwiązania.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest folia wylewana. Gdy zmiana koloru ma oferować najwyższą jakość wówczas warto decydować się właśnie na folie wylewane. To wysoki gatunek materiałów, który pozwala na tworzenie nie tylko trwałych, ale efektownych powierzchni. Wykorzystywana jest szczególnie w przypadku tworzenia reklam, ale również zmian kolorów samochodów. Do atutów takiej folii można zaliczyć to, że można ją nakładać nawet na obłe kształty. Pozwala to bez problemów nakładać ją na całą karoserię, w tym na przetłoczenia oraz wytłoczenia. Jednocześnie grafika prezentuje się w sposób znacznie bardziej efektowny, gdyż idealnie łączy się z powierzchnią pojazdu. Estetycznie takie folie specjalne na samochodach mogą prezentować się praktycznie tak jak lakierowane powierzchnie, co jest szczególnym atutem folii wylewanych.