18 lipca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Wielowariantowość Allegro – co to właściwie jest?

Wielowariantowość Allegro to sformułowanie wciąż pojawia się na portalach branżowych. Jeśli nadal nie wiesz czym to właściwie jest w poniższym artykule zostanie to wyjaśnione.

Wielowariantowość to narzędzie, które służy sprzedawcom do zdobycia, ale także utrzymania kontrahenta. Pozwoli to także na wykluczenie konkurencji. Wielowariantowość na portalu sprzedażowym, jakim jest Allegro, to nic innego jak możliwość grupowania aukcji według określonych parametrów, które dostępne są dla danej kategorii.

Wielowariantowość Allegro – jakie daje możliwości? 

Połączenie wielu ofert w ofertę wielowariantową – brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Podczas wystawiania konkretnego produktu na portalu Allegro, musisz wpisać cechy danego produktu, które są nazywane ,,parametrami’’. To istotne, ponieważ pomagają one podczas wyodrębnienia wariantów tego samego produktu. Jakiego rodzaju mogą to być parametry? Między innymi jest to kolor, rozmiar, waga czy wielkość. Warto jednak podkreślić, że oferty mogą zostać połączone maksymalnie za pomocą dwóch parametrów. Przykładowo, w przypadku sukienki parametrem różniącym oferty będzie ,,rozmiar’’ oraz/lub ,,kolor’’. Co jeszcze musisz wiedzieć o wielowariantowości Allegro? Przede wszystkim tworzenie takich wariantów jest zupełnie darmowe. 

Jak skorzystać z wielowariantowości Allegro?

Jeśli chcesz skorzystać z tego narzędzia, musisz wejść w ustawienia na stronie głównej Allegro. Następnie:

  • wybrać opcję ,,Moje oferty’’,
  • kolejno z listy wybrać ,,Moja sprzedaż’’,
  • a następnie ,,Wielowariantowość’’,
  • po wybraniu wielowariantowości należy kliknąć przycisk ,,Dodaj’’,
  • wpisać odpowiednią frazę (która pozwoli na wyszukanie ofert, które chcesz połączyć),
  • wybrać oferty, które chcesz połączyć,
  • a następnie ,,Wybierz parametry’’.

Podczas wybierania parametrów, pamiętaj, że możesz wybrać maksymalnie dwa. Ostatnim etapem ustawiania wielowariantowości jest zapisanie wprowadzonych zmian. Jeśli interesuje Cię ten temat – zobacz więcej i bądź lepiej przygotowany do sprzedaży na tym najpopularniejszym w Polsce kanale sprzedaży.

Podsumowanie

Wielowariantowość Allegro pozwala na połączenie ofert różniących się danymi parametrami. Lista ofert połączonych w ten sposób jest dostępna w zakładce ,,Wielowariantowość’’, gdzie można także edytować powstałe warianty lub dodać w ten sposób kolejne oferty.