21 czerwca, 2024

Top Press

Prasa z najwyższej półki

Czas na kwiaty rabatowe! Co będzie modne wiosną 2022?

Od wielu lat ludzie chętnie hodują kwiaty, które spełniają funkcję estetyczną w różnych lokalizacjach.

Bardzo często wypierają one inne przedmioty dekoracyjne, ponieważ nie tylko poprawiają estetykę, ale nadają również miejscu świeżości i odrobiny naturalności. Nic więc dziwnego, że aktualnie na polskim rynku niezwykle dużą popularnością cieszą się wysokiej jakości kwiaty rabatowe. Jak sama nazwa wskazuje rosną one na rabatach i rabatkach, ale nadają się również do stosowania na tarasach i balkonach. Wiosną 2022 roku kwiaty te z pewnością zrobią furorę, podobnie jak w poprzednich latach.

Na jakie kompozycje warto zwrócić uwagę?

Trudno jest jednoznacznie określić jakie kwiaty rabatowe będą modne wiosną 2022 roku. Wiele bowiem zależy od stylizacji balkonów i tarasów oraz od indywidualnych upodobań ich właścicieli. Istnieją jednak pewne rodzaje kwiatów o ponadczasowym charakterze, które goszczą u wielu ludzi każdego roku. Do ich grona z pewnością można zaliczyć rośliny, takie jak na przykład Pawica ogrodowa, Irysek karłowaty, Goździk ogrodowy, Heliotrop, Hiacynt. Jak widać, wybór jest bardzo szeroki, więc każdy bez problemu dobierze kwiaty dopasowane do własnych upodobań.

Oczywiście decydując się na udekorowanie balkonu, schodów zewnętrznych albo tarasu kwiatami, nie trzeba ograniczać się do jednego gatunku rośliny. W polskich sklepach dostępne są różne odmiany kwiatów charakteryzujące się zróżnicowaną wielkością i kolorystyką. Można na przykład połączyć ze sobą kilka różnych roślin tworząc w ten sposób atrakcyjną kompozycję nadającą unikalnego charakteru zewnętrznej stylizacji.

Wiele ciekawych inspiracji dotyczących modnych roślin rabatowych na wiosnę 2022 można znaleźć w Internecie, na przykład na różnych forach i grupach dla miłośników kwiatów. Internet jest również dobrym miejscem, w którym można kupować kwiaty rabatowe. Wiele porządnych sklepów oferuje wysyłkową sprzedaż sadzonek i kwiatów, więc można wejść w ich posiadanie bez konieczności wychodzenia z własnego domu.